Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Sukces akcji DAJ WŁOS!

Sukcesem, który przerósł oczekiwania, zakończyła się pierwsza akcja DAJ WŁOS! organizowana w naszym mieście przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego wraz z Instytutem Zdrowia i Urody pani Lucyny Cecuły oraz Fundacją Rak’n’Roll.

Jej celem, było zachęcenie do oddania swoich włosów, na peruki dla osób w trakcie chemioterapii. Zadanie nie było łatwe, gdyż warkocz musiał mieć długość co najmniej 25 cm.

Podczas trwającej 10 dni akcji, piękne, długie i zdrowe włosy, bezinteresownie oddało blisko 20 osób, w tym głównie dziewczynki, dla których pozbycie się zapuszczanych przez lata włosów, było dużym poświęceniem.

Warto wspomnieć, że chętnych było o wiele więcej. Osoby te muszą jednak poczekać, aż ich włosy podrosną, dlatego z pewnością akcję powtórzymy.

We wtorek, 5 czerwca Burmistrz Henryk Szymański odwiedził Instytut Zdrowia i Urody, w którym usługa ścięcia włosów oraz nadania nowego wizerunku odbyła się nieodpłatnie i osobiście złożył na ręce właścicielki pani Lucyny Cecuły oraz zaangażowanych pracownic Instytutu serdeczne podziękowanie. Spotkaniu, towarzyszyło duże wzruszenie.

Organizowana akcja udowodniła, że świat wciąż pełen jest dobrych ludzi, gotowych nieść pomoc nawet wtedy, gdy nie mogą oczekiwać wdzięczności. Kobiety, które otrzymają cenny dar w postaci włosów, nigdy bowiem nie poznają swoich darczyńców, ale będą wiedzieć, że ich los nie jest obojętny.

Informacja UM w Grodzisku Wielkopolskim

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24