Strefa sztuki na poddaszu, ogniwa fotowoltaiczne na dachu. Jakie będzie grodziskie CES? [film]

Strefa sztuki na poddaszu, panele fotowoltaiczne na dachu czy obszar rekreacji obok budynku to niektóre z rozwiązań zaproponowanych w modernizowanym obiekcie dawnego dworca kolejowego w Grodzisku Wielkopolskim.

Dzięki środkom z Unii Europejskiej w byłym dworcu, który od kilku lat jest własnością gminy, powstanie Centrum Ekonomii Społecznej. To nowatorskie w skali regionu rozwiązanie rewitalizacyjne ma ożywić zdegradowaną tkankę miejską na tym obszarze.

Dziś w Grodzisku Wielkopolskim gościł Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Razem z Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Piotrem Hojanem podpisali umowę dofinansowania tej inicjatywy. Wartość projektu jest oszacowana na prawie 6,1 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 3,3 mln zł.

W piwnicy przebudowanego obiektu będzie serwerownia, magazyny i pomieszczenia gospodarcze. Parter to reprezentacyjny hall, a także pomieszczenia administracyjne i szkoleniowe oraz bar szybkiej obsługi. Na pietrze będzie sala dydaktyczna. Przewidziano w niej punkt krawiecki, kosmetyczny, miejsce na prowadzenie szkoleń, a także siedmiostanowiskową salę komputerową. Na poddaszu znajdzie się strefa sztuki, a w niej sala spotkań z artystami, pracownia terapii zajęciowej – rzeźby, ceramiki, malarstwa.

Będzie to prawdziwie inteligentny budynek. Zasilanie z czterdziestu ogniw fotowoltaicznych zamontowanych na dachu pozwoli osiągnąć moc 40kWp. Całość obiektu w pełni będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapraszamy do obejrzenia zapisu z uroczystości podpisania umowy.

2019-08-27

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *