Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Strażacy z PSP Grodzisk Wlkp. prowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Wyspecjalizowani w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili warsztaty z uczniami Szkoły Podstawowej w Wielichowie.

W dniach 14, 21 i 28 marca klasy szóste i siódme uczestniczyły w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważna jest szybka i prawidłowa interwencja w ratowaniu życia drugiego człowieka oraz nabycie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia życia.

Prowadzący warsztaty opowiedzieli młodzieży, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjadą służby medyczne oraz przypomnieli podstawowe numery alarmowe.

Następnie uczniowie pod czujnym okiem prowadzących zajęcia wykonywali ćwiczenia z użyciem fantomów i defibrylatora. Uczyli się m.in. jak sprawdzić czy osoba jest przytomna, układali poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, przeprowadzali masaż serca i sztuczne oddychanie.

Uczestnicy szkolenia z wielkim zaangażowaniem podejmowali się wykonywania zadań ratujących życie i zdrowie człowieka. Wiedza ta i nabyte umiejętności z pewnością przyniosą w przyszłości wymierne korzyści.

Warsztaty odbyły się w ramach prowadzonego w szkole projektu „Szkoła dziedzictwa. Działaj!”

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24