Starosta uhonorowany „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Starosta uhonorowany „Za Zasługi dla Obronności Kraju” 1

W poniedziałek, 27 października w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się uroczystość z okazji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej. W obchodach, na zaproszenie szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu i Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu, udział wziął starosta grodziski Mariusz Zgaiński.

W uroczystości, poza szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu i wojskowymi komendantami uzupełnień w Poznaniu, Nowym Tomyślu, Lesznie, Pile, Kaliszu i Koninie, komendanta Garnizonu Poznań oraz pracowników wojska WSzW i WKU, uczestniczyli także: wojewoda wielkopolski, zastępca prezydenta miasta Poznania, dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – Dowódca Garnizonu Poznań, a także liczni szefowie jednostek i instytucji wojskowych, starostowie i prezydenci miast z terenu Wielkopolski oraz przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej, prezesi towarzystw, związków i stowarzyszeń kombatanckich, oficerowie rezerwy, byli żołnierze i pracownicy WSzW i WKU.

Podczas obchodów, decyzją Ministra Obrony Narodowej Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” w uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, wyróżniono grupę osób złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Wśród uhonorowanych znalazł się starosta grodziski, który otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x