Press "Enter" to skip to content

Starosta Grodziski: Planujemy szczepić 1700 osób tygodniowo

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie 19 kwietnia ruszy punkt szczepień masowych (PMS) przeciw COVID -19 w powiecie grodziskim.

Za organizację punktu w Zespole Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego odpowiedzialny jest samorząd. Natomiast za finansową stronę przedsięwzięcia i samą procedurę odpowiada NFZ i administracja rządowa. Zgodnie z zaleceniami punkt musi spełniać określone warunki organizacyjne i techniczne np. odpowiednia ilość osób w zespołach szczepiących, przepustowość pomieszczeń, liczba toalet.

            Mamy wszystko już zatwierdzone przez wojewodę…– zapewnia starosta Mariusz Zgainski, pytany o spełnione warunki. W PMS planowane jest szczepienie 1700 osób przez 7 dni w tygodniu.

            Okazuje się, że najtrudniej skompletować personel, ale jak informuje starosta już zgłosiła się odpowiednia liczba chętnych do obsadzenia zespołów szczepiących. W związku z brakiem chętnych i wsparciu szczepień przez grodziski szpital, nie zostanie uruchomiony PMS w Rakoniewicach.

            Nie lada wyzwaniem logistycznym będzie zapewnienie odpowiedniej informacji i płynności szczepień, aby zapobiec tworzeniu się „tłocznych wąskich gardeł” chętnych. W tym mają pomoc wydelegowani pracownicy starostwa.

Andrzej M. Mańkowski

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.