“Stanowczy sprzeciw przeciw obrażaniu mieszkańców Ptaszkowa”

"Stanowczy sprzeciw przeciw obrażaniu mieszkańców Ptaszkowa" 1

Zawodnicy i działacze LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski wydali specjalne oświadczenie, w którym odnoszą się do ostatnich artykułów prasowych związanych z organizowanym 15 sierpnia turniejem piłki nożnej o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Prasowe publikacje zapoczątkował wpis na portalu społecznościowym z 17 sierpnia:

 wpis

A oto treść oświadczenia LSSG Grodzisk Wielkopolski

W dniu 15 sierpnia 2015r. Ludowe Stowarzyszenie Sportowe Gminy Grodzisk Wielkopolski było organizatorem turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Turniej rozpoczął się o godz. 15.00 na boisku w Ptaszkowie, a wzięły w nim udział drużyny LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski, Interu Zdrój, Dyskobolii-Intermarche oraz TSV Kaierde (Niemcy).

Podczas turnieju każda drużyna rozegrała po dwa mecze trwające 2×20 minut. Do uczestnictwa w turnieju drużyny zostały zaproszone i to wyłącznie od nich zależało czy sobotnie popołudnie spędzą na boisku piłkarskim podczas spotkań będących formą przygotowań do rozgrywek czy też „wylegując” się nad pobliskimi jeziorami.

Od samego początku wszystkie drużyny zostały poinformowane zarówno o sposobie rozgrywania turnieju, czasie jego trwania i zakończeniu o godz. 18.30. Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, który na zakończenie wręczył każdej drużynie puchar oraz upominek w postaci piłki nożnej. Organizatorzy tumieju zapewnili wystarczającą ilość wody dla wszystkich drużyn, opiekę medyczną oraz sędziów z WZPN w Poznaniu.

Działacze wszystkich drużyn zostali poinformowani również, iż nie jest przewidziany żaden poczęstunek dla drużyn biorących udział w turnieju. Oświadczamy, iż informacje zawarte w lokalnej prasie są nierzetelne, zamieszczone bez zapytania o przebieg turnieju jego organizatorów, a wyłącznie na podstawie anonimowego wpisu na portalu społecznościowym. Jeden z lokalnych tygodników – „Grodziska Powiatowa” zamieszcza wręcz kłamstwa.

Zawodników Ludowego Stowarzyszenia Sportowego Gminy Grodzisk Wielkopolski nikt nie pytał o zdanie na temat turnieju. Nigdy nie wyrażaliśmy opinii o złym potraktowaniu przez organizatorów oraz Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Z wielką przyjemnością drużyna nasza wzięła udział w turnieju mimo upalnej pogody. Zresztą prawie wszyscy zawodnicy wzięli również udział następnego dnia w turnieju reprezentacji sołectw o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

Będziemy również z przyjemnością uczestniczyć w kolejnych turniejach organizowanych pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego bądź Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim. Oświadczamy również, iż grupa 12 osób ( w tym również członkowie LSS Gminy Grodzisk Wlkp.) w miesiącu styczniu br. na zaproszenie TSV Kaierde wzięta udział w halowym turnieju piłki nożnej w Delligsen. W podziękowaniu za gościnę podczas tego turnieju zorganizowaliśmy kolację grillową dla naszych gości przebywających w Grodzisku Wielkopolskim.Wszystkie produkty do zorganizowania kolacji zostały zakupione przez nas z własnych pieniędzy, a w przygotowaniu kolacji pomogły nam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowa.

Z uwagi na dotychczasowe doświadczenia z lokalną prasą oświadczamy, iż nie oczekujemy żadnych sprostowań kłamliwych informacji. Opieranie publikacji prasowych na relacji wyłącznie jednej ze stron — albo co gorsze na anonimowym wpisie na portalu społecznościowym dalekie jest od rzetelności. Wyrażamy jednak stanowczy sprzeciw przeciw obrażaniu mieszkańców Ptaszkowa. Nikt z tej miejscowości nie wstydzi się tego, iż kiedyś funkcjonował tu Kombinat PGR będący dla mieszkańców również Grodziska Wielkopolskiego miejscem pracy. Powielane zwłaszcza przez „Grodziską Powiatową” obraźliwe uwagi wystawiają jedynie świadectwo wyłącznie osobom je piszącym. Tym zaś, którzy naigrywają się z „chlewików” proponujemy by najpierw zainteresowali się stanem technicznym własnych budynków.

Oświadczenie zostało podpisane przez blisko 30 osób z sołtys Ptaszkowa włącznie.

Artykuł z Grodziskiej Powiatowej, który stał się przedmiotem krytyki dostępny jest tutaj

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
grox
grox
5 lat temu

To oddolne oburzenie wygląda mi na sterowane z góry. Przypominają się dawne czasy przed 1989 r.

Kuba Powiatowy
Kuba Powiatowy
5 lat temu

To H. Szymański jest mieszkańcem Ptaszkowa 😉 ?
Ale ściema!
Ciekawe któż to wpada na świetne pomysły wizerunkowe w urzędzie. Kolejny tekst po którym przejadą się lokalni redaktorzy i mieszkańcy? Hojan czy vice burmistrz Gajdzińska?

A niezależni w opinii mieszkańcy Ptaszkowa czemu tylko pijecie do Powiatowej! ? Przecież Głos Wielkopolski też o tym pisał! I Nasze Miasto! I gazeta Figaszewskiego!

DTM
DTM
5 lat temu

To gośćmi Ptaszkowa byli tylko Niemcy, więc zasłużyli na kolację grilową, a nasi piłkarze dla mieszkańców Ptaszkowa byli tylko motłochem na zamówienie burmistrza!
Walcie się wsioki ze swoją gościnością!

Wierny Starej Dyskobolii
Wierny Starej Dyskobolii
5 lat temu

Ta miernota z Dyskobolii ( ci piłkarze powinni płacić ) za używanie tej nazwy. Przed każdym meczem widać ich albo w knajpach albo w Białej Wsi na imprezie.

Kucik
Kucik
5 lat temu

Niestety masz rację….

Kibol
Kibol
5 lat temu

Kiełbasianym skrytożercom mówimy stanowcze – NIE.
Z filmu Miś S. Barei, rok 1980. Wszystko w temacie.

Fakt
Fakt
5 lat temu

“Wszystkie produkty do zorganizowania kolacji zostały zakupione przez nas z własnych pieniędzy, a w przygotowaniu kolacji pomogły nam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowa.” — Co,chciało się na “krzywy ryj”?.A “chamska kultura” to nie obowiązuje?

Popieram mieszkańców Ptaszkowa!

DTM
DTM
5 lat temu
Reply to  Fakt

Ty się zajmuj w urzędzie papierami babo jedna, a nie po forach pisać głupoty!
Na krzywy ryj to korzysta od lat cała ekipa kwiatowego.

Fakt
Fakt
5 lat temu
Reply to  DTM

Ha,ha -PUDŁO!!!

grox2
grox2
5 lat temu

Dziwna polityka wizerunkowa prowadzona przez burmistrza i jego otoczenie. O wiele więcej gmina wydaje pieniędzy bez sensu np. na schody Centrum Informacji, które okazuje się mają być rozebrane /kolejne koszty/, a żałuje się 200 zl na kielbasę dla wszystkich uczestników turnieju? Panowie nie wstyd wam? Tak szczerze? Na koniec fundujecie sobie spektakl, mieszając w to niewinnych w sumie mieszkańców Ptaszkowa! Przecież wizerunkowo sprawa jest już dawno przegrana panowie w urzędzie! Podsycacie tylko przekonanie, że coś było na rzeczy! Więcej zyskalibyście przyznając się do kuchy, niż ciagnąc to w bagno oskarżeń. Ktoś bardzo nie może pogodzić się z cała sprawą.
Ps. Najgorsze, że mieliście świadomość, że sprawa kolacji wywoła jakiś niesmak, bo jeszcze przed turmiejem zastrzegliście, że poczęstunku nie będzie? Na koniec wszyscy uczestnicy widzą, że jednak coś będzie, ale nie dla psa kiełbasa!
Szkoda słów.

Fakt
Fakt
5 lat temu
Reply to  grox2

[email protected]” Ktoś bardzo nie może pogodzić się z cała sprawą.”
Proszę napisać, kto?.

jad
jad
5 lat temu

Niezły ten gwałt burmistrza na podładnym Ł. Ale boli!

Fakt
Fakt
5 lat temu

Nadal popieram mieszkańców Ptaszkowa !.

Winni są:piłkarz i dziennikarz.
http://d-nm.ppstatic.pl/kad

1. Dziennikarz jest obowiązany:

1) zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło,

https://scontent-fra3-1.xx….

Tyle w temacie i bez polityki.

OBSERVER
OBSERVER
5 lat temu

Zawsze mówiłem ,że grodziska powiatowa to szmatławiec a rozpadające się chlewiki widziałem przy jednej chatce w Kurowie

37
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x