Stan świadomości zadawalający

W dniu dzisiejszym punktualnie o godz. 06.00 zakończyły się działania realizowane na drogach powiatu grodziskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Znicz 2011”. Policjanci od piątku czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych umożliwiając im swobodne poruszanie się po drogach naszego powiatu. W trakcie codziennych służb na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp., funkcjonariusze nie odnotowali wypadków drogowych zabezpieczali natomiast miejsce dwóch kolizji drogowych. Zatrzymanych zostało 4 /czterech/ nietrzeźwych kierujących pojazdami, nałożonych zostało 125 mandatów karnych kredytowanych, policjanci zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu grodziskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego policjanci odnotowali tylko dwie kolizje drogowe. Funkcjonariusze podczas akcji znicz wylegitymowali 512 osób, w tym 12 nieletnich przebywających w godzinach wieczorowo nocnych poza domem. Skontrolowali 375 pojazdów zwracając uwagę na stan świadomości kierujących, oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zatrzymali podczas działań 4 /czterech/ nietrzeźwych kierujących zatrzymując 2 /dwa/ prawo jazdy oraz 12 /dwanaście/ dowodów rejestracyjnych. W trakcie prowadzonych działań od piątku do środy 06.00 rana policjanci nałożyli 125 mandatów karnych kredytowanych na kwotę kilku tysięcy złotych głównie odnotowali wykroczenia drogowe dotyczące  nadmiernej prędkości, nieodpowiedniego parkowania czy wykroczenia porządkowe związane z zaśmiecaniem, czy spożywaniem alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Statystyki mówią same za siebie. Analizując te liczby możemy powiedzieć, że w tym roku na drogach powiatu grodziskiego było bezpieczniej. Wpływ na to ma z pewnością praca kilkudziesięciu policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących jak i tych którzy byli zapalić znicz na grobach bliskich. Mamy też nadzieję, że nasze apele o rozwagę i rozsądek trafiły  do kierujących. Część osób zdecydowała się także na pozostawienie aut na osiedlowych parkingach czy w miejscach wyznaczonych przez administratorów cmentarzy ruch zatem zwłaszcza na ulicach miast był mniejszy.

Tomasz Górny

Rzecznik KPP w Grodzisku Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *