Środy z Twoim e-PITem w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Wielkopolskim

Wszystkich, którzy byliby zainteresowani wysłaniem rocznego zeznania podatkowego PIT-37 lub PIT-38 za pośrednictwem usługi Twój e-PIT zapraszamy w kwietniu w każdą środę do Urzędu Skarbowego w Grodzisku Wlkp. w godz. 8.00 – 14.30 na pokój nr 2.

            Akcja, z powodzeniem, była realizowana już w miesiącu marcu. W związku z dużym  zainteresowaniem proponowaną nową usługą Twój e-PIT, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grodzisku Wielkopolskim podjął decyzję o jej przedłużeniu również na miesiąc kwiecień. Tym samym zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby skorzystać z fachowej pomocy przy wysyłce zeznania za pośrednictwem portalu podatkowego.        

Jednocześnie przypominamy, iż niezmienne są zasady raz dane niezbędne do skorzystania z usługi.

Aby zalogować się do usługi Twój e-PIT i przesłać zeznanie drogą elektroniczną, potrzebne są:PESEL (albo: NIP i data urodzenia), kwota przychodu z deklaracji za rok 2017 oraz kwota przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018, kwoty nadpłaty lub kwoty podatku do zapłaty z deklaracji za 2017.

LUB

dane logowania do profilu zaufanego.

            Dla potwierdzenia prawidłowości wygenerowanych automatycznie danych w usłudze Twój e-PIT oraz usprawnienia procesu wysyłki podatnicy mogą zabrać ze sobą informacje od płatników np. PIT-11, PIT-11A, PIT-8C, nr PESEL dzieci a także kopię zeznania za rok 2017.

            Osoby, które chcą skorzystać z ulg i odliczeń powinny posiadać dokumenty potwierdzające odliczenie.

            Przypominamy ponadto, iż jeżeli kwota nadpłaty/podatku do zapłaty z zeznania za 2017 wynosi „0” (zero) lub zeznanie to nie było złożone  – zalogować się do usługi można tylko przy użyciu profilu zaufanego.

Informacja US w Grodzisku Wielkopolskim

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *