Uczniowie grodziskiego gimnazjum wrócili z Bremerhaven

Uczniowie grodziskiego gimnazjum wrócili z Bremerhaven 1

PrintW dniach 2-6 czerwca 2014 roku odbyła się wymiana polsko-niemiecka uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp. z Humboldtschule w Bremerhaven. W tym czasie uczniowie z Grodziska pojechali do Bremerhaven.

praca grodzisk wlkp

Drugiego czerwca o godzinie 6:00 ze stacji w Opalenicy wyruszył pociąg z dwunastoma uczestnikami wymiany polsko-niemieckiej oraz dwojgiem nauczycieli – Michałem Melerowiczem oraz Katarzyną Adamczak-Szulc. Grupa dotarła na miejsce do Bremerhaven po godzinie 18:00, aby następnie zakwaterować się u swoich niemieckich gospodarzy.

O swoich wrażeniach opowiada osoba uczestnicząca w wyjeździe:

Na pierwszy dzień zaplanowane było zwiedzanie Bremerhaven oraz rejs statkiem wzdłuż portu kontenerowego. Udaliśmy się również do ZOO zwierząt morskich, aby zobaczyć wiele fascynujących gatunków zwierząt.

W środę rano braliśmy udział w zajęciach szkolnych na temat elektrowni wiatrowych. Następnie odbyła się wycieczka rowerowa „Tour de Wind”. Byliśmy bardzo wyczerpani, ale równie mocno zadowoleni. Wieczorem w programie wymiany były kręgle.

W czwartek, przedostatni dzień naszej wycieczki uczestniczyliśmy w projekcie dotyczącym miasta Bremerhaven. Miał być to prezent dla naszych rodziców, by Ci mogli się czegoś dowiedzieć na temat miasta, w którym spędziliśmy ostatnie dni.

Następnie pojechaliśmy do miasta Brema w celach turystycznych. Zwiedzaliśmy stare miasto, wąskie uliczki oraz przepiękny ratusz. Po powrocie wszyscy razem wybraliśmy się na grilla do jednej z naszych nowych znajomych, po czym wróciliśmy do domów.

W piątek o godzinie 9:30 przyjechał po nas pociąg i musieliśmy niestety wrócić do naszych domów. Około godziny 22 zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni dotarliśmy do Opalenicy skąd odebrali nas nasi rodzice. Oczekujemy teraz z niecierpliwością przyjazdu naszych kolegów do Polski.

Projekt współfinansowany został przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x