Sprawca śmiertelnego wypadku odnaleziony i zatrzymany

Grodziscy policjanci doprowadzili do zatrzymania sprawcy wypadku, który miał miejsce 22 lipca tego roku. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ptaszkowo i Kotowo.

Tragiczna śmierć. Pięcioro poszkodowanych.

W wypadku zginęła 87-letnia mieszkanka Granowa. Wówczas sprawca, który przyczynił się do tego wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca tym razem nie ucieknie przed wymiarem sprawiedliwości.

Przypomnijmy. Do wypadku doszło 22 lipca 2016 roku około godz. 21:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ptaszkowo, a Kotowo. Dziś, po kilku miesiącach wnikliwej pracy grodziskich śledczych możemy mówić o ostatecznej i udowodnionej wersji tego zdarzenia.

Kierujący samochodem osobowym ma-ki VW Passat, 20-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice jadąc w kierunku miejscowości Granowo podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu marki Mercedes. W tym czasie kierowca volkswagena nie sprawdził i nie upewnił się, że jest już wyprzedzany przez kierującego samochodem marki Skoda Octavia. Zjechał częściowo na lewy pas ruchu, zajeżdżając mu drogę, a następnie z powrotem wrócił na prawy pas. Kierowca Skody Octavia chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie odbił na lewe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Mercedes. Kierowca mercedesa został wytrącony z toru jazdy, zjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Śmierć na miejscu poniosła 87-letnia pasażerka mercedesa – mieszkanka miejscowości Granowo.

Młody kierowca volkswagena passata widział całe to zdarzenie. Podjął jednak niefortunną decyzję o ucieczce z miejsca wypadku. Ominął stojące już pojazdy i oddalił się w kierunku Poznania. Gdy po kilku miesiącach śledztwa policjanci zapukali do jego drzwi, mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim 20-latek stracił prawo jazdy, został poddany pod dozór policyjny oraz zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości kilkunastu tys. zł.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24