SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

We wtorek, 29 listopada o godz. 17.00 w czytelni grodziskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z podróżnikiem.

Gościem Biblioteki będzie Robert Gondek – podróżnik, fotograf, miłośnik Afryki oraz autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Swoje teksty publikował w magazynach: Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Prowadzi projekt “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Odwiedził 17 afrykańskich krajów. Wyprawa do Namibii i Botswany była szóstą z rzędu podróżą zrealizowaną w ramach projektu. Głównym celem było wejście na najwyższe góry obu państw. Udało się. Zdobył Königstein w Namibii (około 2 606 m n.p.m.) i Otse Hill w Botswanie (1491 m n.p.m.). Jednak to nie tylko góry spowodowały, że w Namibii był po raz drugi. Pierwszy raz Namibię odwiedził w 2009 roku. Trafił tam z RPA, wkrótce po przebiegnięciu 56 – kilometrowego Two Oceans Utramaraton w Kapsztadzie.

Niezamieszkałe tereny, setki kilometrów szutrów, ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi, zasięgu telefonów. Ocean, pustynia, wąwozy, góry, rozgwieżdżone niebo, falujące na wietrze trawy i krajobrazy, których nie zapomina się do końca życia. Namibia to cisza, spokój i brak pośpiechu. To unikalne chwile samotności z daleka od czegokolwiek. Do Botswany pojechał fotografować zwierzęta w delcie Okavango. Z lądu, wody i powietrza. Bawoły, słonie, hipopotamy, stada antylop, żyraf, ale przede wszystkim przepiękne kolorowe ptaki. Fotografował je podczas podróży samochodem przez rezerwat Moremi. Robił zdjęcia podczas spływu mokoro. Ale w pamięci pozostanie przede wszystkim lot nad deltą Okavango.

namibia

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24