Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Spotkanie z o. Maciejem Braunem CR

MOJA MAŁA, WIELKA MISJA. Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z o. Maciejem Braunem CR. Odbędzie się ono w Sali CK Rondo w najbliższy  piątek, 6 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 .

Maciej Braun CR pochodzi z Grodziska Wielkopolskiego. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstańców. W 2003 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako duszpasterz młodzieży w Bytomiu, a następnie w Wiedniu. Obecnie jest proboszczem w Buhembie w Tanzanii w Afryce wschodniej.

Choć sam ma puste ręce – pomaga. Choć sam niekiedy przygaszony i smutny – obdarza uśmiechem. To zaraźliwy optymista, wrażliwy na ludzką biedę, zakochany w ubogich i chorych, zatroskany o najmniejszych, częstujący dzieci cukierkami po mszy św., spieszący do samotnie umierających, niestrudzenie dzielący się wiarą, zasiadający z robotnikami do posiłku, budujący kościoły, przedszkola, szkołę. Słuchający z uwagą…, tak realizuje swoje kapłańskie motto: „Tobie dziś w ofierze serce daję swe”.

Jest cichym misjonarzem pokornie wołającym: Pomóżcie mi pomagać! Marzy o tym, aby jego parafianie czuli się ważni, potrzebni i kochani, aby żyli i umierali godnie, z Chrystusem w sercu. W swoim dorobku literackim posiada takie książki jak: „Ucho igielne – jak uszyć życie”, „Słyszycie”, „Wambura – urodzony w deszczu” oraz „Pokea ZAWADI”. Wydał też dwie płyty z zespołami młodzieżowymi.

 

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24