Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

We wtorek, 19 listopada gościem Grodziskiej Biblioteki Publicznej był Arkady Paweł Fiedler – pisarz i podróżnik, pasjonat odkrywania świata i kultywowania podróżniczych tradycji rodziny Fiedlerów.

Pomysłodawca i organizator projektu filmowo – podróżniczego „PoDrodze”, autor książki „Maluchem przez Afrykę” oraz producent seriali telewizyjnych „Maluchem przez Afrykę” i „Maluchem przez Azję”.

   O godz. 11.00 w Sali widowiskowej CK Rondo spotkał się z uczniami grodziskich szkół podstawowych, podczas którego opowiedział o swojej trwającej 3,5 miesiąca podróży „Maluchem przez Afrykę”.

Podróżnik i jego Maluch od września do grudnia 2014 pokonali 16200 km, odwiedzili 11 krajów, walczyli między innymi z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską “tarką” w Tanzanii, ale ponad wszystko po drodze poznali niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

     O godz. 18.00 w Czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie pt. „Przez Afrykę od gniazdka do gniazdka – pierwsza w historii podróż samochodem elektrycznym przez Afrykę”, podczas którego Arkady Paweł Fiedler „zabrał” uczestników w pionierską podróż przez Afrykę Zachodnią, z Kapsztadu do Europy, którą odbył samochodem elektrycznym. Opowiadał o swojej podróży, o tym jak ważne było właściwe zaplanowanie trasy podróży tak, aby był prąd i gniazdko elektryczne umożliwiające doładowanie samochodu. Dużo uwagi poświęcił mieszkańcom Afryki bez których pomocy, jak powiedział jego podróż nie miałaby szans na powodzenie. Uczestnicy spotkań mieli też okazję nabyć książkę i film oczywiście z autografem autora.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.