Spotkanie warsztatowe członkiń Kół Gospodyń Wiejskich

Spotkanie warsztatowe członkiń Kół Gospodyń Wiejskich 1

W ramach cyklu spotkań „Wieś polska-wsią europejską” podsumowujących rozwój terenów wiejskich w okresie 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej, w dniu 29 lipca 2014 r. zorganizowano spotkanie warsztatowe dla Członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski. Zajęcia warsztatowe odbyły się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Popowie Starym. Panie miały okazję poznać tajniki kuchni staropolskiej, nie tylko od strony smakowej, ale również wyposażenia zaplecza kuchennego z elementami „przeszłości i historii wsi polskiej”, a także obejrzenia bazy noclegowej i atrakcji gospodarstwa.

Ponadto zdobyły wiadomości na temat zasad prowadzenia i funkcjonowania gospodarstw agroturystycznych, oczekiwań osób korzystających z tego rodzaju form wypoczynku z uwzględnieniem turystów krajowych i cudzoziemców. Ważnym tematem były również kwestie pozyskania funduszy zewnętrznych na tego typu działalność w minionej i obecnej perspektywie finansowania.

Spotkanie było okazją do zdobycia przez Panie nowych umiejętności i wiedzy, które zapewne przydadzą się w aktywnym prowadzeniu działalności społecznej oraz pokazało nowe perspektywy do prowadzenia działalności pozarolniczej. To była również możliwość do podsumowania działalności Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski oraz przedstawienia planów na kolejne lata, ale przede wszystkim  podziękowania członkiniom za ich zaangażowanie i aktywność w pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa i jego integracji. Podziękowania w imieniu samorządu grodziskiego przekazali Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki.

UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x