Press "Enter" to skip to content

Spotkanie z Piotrem Bojarskim

W czwartek 19 października, w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną odbyło się spotkanie z Piotrem Bojarskim, pisarzem i dziennikarzem “Gazety Wyborczej”.

W trakcie swej pracy relacjonował i komentował wydarzenia na poznańskiej i wielkopolskiej scenie politycznej i samorządowej. Jest autorem serii książek sensacyjnych osadzonych w  międzywojennym Poznaniu: „Kryptonim Posen”, „Mecz”, „Rache znaczy zemsta”, „Pętla” oraz „Arcymistrz” „Ściema”, dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także zdobywcą nagrody Prezydenta Miasta Poznania. W lipcu 2016 jego powieść „Juni” wygrała konkurs literacki na najlepszą powieść o Poznaniu, zorganizowany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Voyager Club .

Piotr Bojarski to autor powieści kryminalnych i thrillerów. W intrygujący sposób łączy w nich przeszłość z teraźniejszością, a nawet z przyszłością.

W trakcie spotkania opowiedział m. in. o kulisach powstawania ksiązki p t. “1956. Przebudzeni”, której powstanie poprzedziło przeprowadzenie dziesiątków wywiadów z ludźmi powiązanymi ze strajkiem poznańskich robotników. Słuchaczy interesowały literackie inspiracje autora, poznańskie fakty historyczne przemieszane z fikcją, jak chociażby tajemnicze zniknięcie czerwonej gwiazdy z obelisku na poznańskiej Cytadeli oraz plany pisarskie autora. Piotr Bojarski nie ogranicza się tylko do historycznych tematów, oprócz cyklu kryminalnego z komisarzem Kaczmarkiem, jest autorem współczesnych powieści kryminalnych. Jego „Ściema”- powieść osadzona w realiach stanu wojennego została nominowana do środkowoeuropejskiej nagrody literackiej Angelus. Autor promował też swą najnowszą powieść p t.  „Biegacz” o nauczycielu historii, przypadkowo wplątanym w polityczną aferę, którą po spotkaniu można było kupić z dedykacja autora.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze