Rakoniewice: powstał Sensoryczny Ogród Marzeń

      Na terenie powiatu grodziskiego powstało zielone miejsce, gdzie można odpocząć i miło spędzić czas. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” w Rakoniewicach w ramach Programu „Tu mieszkam tu zmieniam” z... Czytaj dalej »

INFO-STACJA PGO24 zaprasza na film “Strażak OSP”.

Zastanawialiście się kiedyś, co to znaczy być strażakiem – ochotnikiem? Z czym to się wiąże, jak wygląda wyjazd na akcję, czym się różni ochotnik od zawodowca? Na te i... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Lista ofert „Grodziskich Inicjatyw Społecznych 2021”

W tym roku w ramach „Grodziskich Inicjatyw Społecznych 2021” wpłynęło 10 ofert na realizację działań o charakterze inwestycyjnym na łączną kwotę 294 844,94 zł. Trwa ocena formalna ofert, które... Czytaj dalej »

„Biały 66” faworytem dam. Z rajdu zabytkowych aut śladami gen. Sosnkowskiego.

            Grodzisk stał się miejscem niecodziennego widowiska, w którym głównymi aktorami zostały zabytkowe auta. Stare luksusowe mercedesy, zabytkowa Corvetta, krwisty Jaguar, amerykańskie krążowniki szos i ….plastykowy Trabant; stanowiły nie... Czytaj dalej »

XVIII Grodziska Pielgrzymka do grobu ojca Bernarda w Lubiniu

5 września 2020 roku odbyła się XVIII Grodziska Pielgrzymka do grobu ojca Bernarda w Lubiniu.  W związku z epidemią w pielgrzymce mogła uczestniczyć ograniczona ilość osób. Dla tych, którzy... Czytaj dalej »

Interwencja w sprawie przekraczania prędkości na ul. Powstańców Chocieszyńskich

Radni Anna Koza i Rafał Maluśki wraz z mieszkańcami podjęli działania zmierzające do załatwienia problemu przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Powstańców Chocieszyńskich. Informuje o tym burmistrz Piotr Hojan: Drodzy... Czytaj dalej »

Policja i sanepid działają w kwestii zasłaniania ust i nosa

“Jestem dumny z naszych mieszkańców, że się stosują do zaleceń sanitarnych” – przekazał nam komisarz Kamil Sikorski z grodziskiej komendy powiatowej policji. Policja i “sanepid” prowadzą działania edukacyjne i... Czytaj dalej »

PCPR w Grodzisku Wielkopolskim pozyskało środki na wsparcie dla dzieci w pieczy zastępczej

Ponad 145 tysięcy pozyskało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19″, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza... Czytaj dalej »

Rodzice z os. Wojska Polskiego w sprawie placu sportowego dla dzieci

Rodzice z dziećmi, mieszkańcy os. Wojska Polskiego i nowych bloków przy ul. Winnej w Grodzisku Wielkopolskim proszą burmistrza o utworzenie i zagospodarowanie placu sportowego dla dzieci. Chcieliby, aby wydzielić... Czytaj dalej »

Grodzisk Wlkp.: szkolenie dla kandydatów na niezawodową rodzinę zastępczą

Jesienią rozpocznie się szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej w ramach Projektu „Plan na lepsze jutro plus”. -informuje organizator rodzinnej pieczy zastępczej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w... Czytaj dalej »