Ślubowanie radnego i dwa wyróżnienia dla burmistrza

W czwartek, 18 maja podczas Sesji Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim złożył ślubowanie radny Kamil Sikorski wybrany w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej.

Wybory te przeprowadzono w związku ze złożeniem mandatu przez radną Renatę Kubale.

Rezygnacja była związana z przepisem, że mandatu radnego nie można łączyć z członkostwem w organie innej jednostki samorządu terytorialnego, a radna Kubale została w trakcie kadencji dyrektorem powołanej 24 listopada 2016 r. gminnej instytucji kultury – Grodziskiej Orkiestry Dętej.

Podczas sesji dwa wyróżnienia odebrał także Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański.

Nagrodę Lidera Pracy Organicznej, przyznanej przez Towarzystwo Hipolita Cegielskiego wręczyli Prezydent Towarzystwa dr Marian Król oraz Członek Zarządu Towarzystwa Dominik Górny. Nagroda ta, przyznawana jest za wszechstronną działalność na rzecz unowocześniania i rozwoju naszego państwa i społeczeństwa. Stanowi ona potwierdzenie wysokich wartości moralnych i patriotycznych reprezentowanych przez jej laureatów. Jest również gwarantem prowadzonej służby społecznej.

Również Związek Rzemiosła Polskiego, postanowił oznaczyć Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego za zasługi dla polskiego rzemiosła, a w szczególności ze wspieranie rzemiosła lokalnego. „Srebrny medal im. Jana Kilińskiego wraz z odznaką wręczyli Cechmistrz Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Grodzisku Wielkopolskim Marek Łeske wraz z Podcechmistrzem Sławomirem Joksiem.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (1)

  1. No to teraz bez przeszkód i bezstronnie można Marcina S. przesłuchać, gdyby coś znów na radnych i burmistrza napisał.