Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Sami się chwalimy

W zeszłym roku został zaplanowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej  generalny remont pomieszczeń sanitarnych oraz podłóg w pomieszczeniach  terapeutycznych przy ul. Zbąszyńskiej 1.

Nie było łatwo.  Początkowo prace przypominały działania archeologów np. zamurowana przestrzeń w toalecie, o której nikt nie wiedział lub podłogi, które pamiętały czasy znanej oraz cenionej knajpy o nostalgicznie brzmiącej nazwie „Grodziszczanka” i wszystkich późniejszych mniej lub bardziej udanych w tym miejscu  projektów. Trochę betonu, głównie deski, parkiet, wykładzin, od koloru do wyboru – każde pomieszczenie odkrywało swoje tajemnice.

To wszystko zrywaliśmy sami. Ogromny wkład i zaangażowanie pracowników oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w przygotowanie pomieszczeń do remontu, opróżnianie pomieszczeń. Dużo ciężkiej pracy, ale i śmiechu i dobrych humorów. Jak tu się nie śmiać skoro niosąc jeden stół idziemy w przeciwne strony.

Trzeba przyznać, że łatwo nie było, ale dziś możemy się pochwalić placówką po metamorfozie! Najważniejsze, że podnieśliśmy jakość funkcjonowania naszych uczestników i że wracając po wakacjach mogą i chcą wrócić do przytulnych pracowni, ich miejsca na ziemi, gdzie będą czuli się bezpiecznie w odświeżonych i przystosowanych do ich potrzeb wnętrzach.

W komfortowych warunkach będzie nam łatwiej walczyć i pokonywać własne słabości podczas rehabilitacji i terapii, które przecież  są głównym celem naszego działania.

Informacja nadesłana

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24