Ryszard Balcerek wiceprezesem Związku Spółek Wodnych

Ryszard Balcerek wiceprezesem Związku Spółek Wodnych 1

Melioracja i gospodarka wodna w ogóle odgrywają ważną rolę – głównie w życiu wielu osób związanych z rolnictwem, ale nie tylko. Powołano specjalne spółki wodne, które dbają o czystość rowów odwadniających i gospodarkę wodną w okolicy.
15 maja 2015 r. w pałacu Dakowski Dwór odbyło się posiedzenie organów stanowiących Związku Spółek Wodnych w Nowym Tomyślu zrzeszającego spółki z Buku, Grodziska i Nowego Tomyśla i kilka spółek tzw. drenarskich o mniejszym budżecie.

W wyniku wyborów ważną funkcję wiceprezesa związku będzie pełnić Radny Powiatu Grodziskiego, zastępca przewodniczącego Rady – Ryszard Balcerek, który uzyskał poważny mandat zaufania. Głosowało na niego 22 z 24 delegatów.

W osobie Ryszarda Balcerka każdy gospodarz, czy mieszkaniec okolicy, który ma problemy z infrastrukturą melioracyjną odnajdzie orędownika swych spraw i merytoryczne wsparcie.

Po wielu latach stagnacji, a nawet można pokusić się o użycie słowa zaniedbań, spółki wodne zaczynają powoli porządkować sprawy gospodarki wodnej. O tym, co jest do zrobienia i funkcjonowaniu spółek wodnych mówi Ryszard Balcerek:

W Dakowskim Dworze odbyło się walne zebranie Związku Spółek Wodnych w Nowym Tomyślu
W Dakowskim Dworze odbyło się walne zebranie Związku Spółek Wodnych w Nowym Tomyślu
0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x