Ryby w upalne popołudnie brały nieszczególnie

Ryby w upalne popołudnie brały nieszczególnie 1

W Januszewicach nad Jeziorem Strykowskim odbyły się 13 czerwca Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Grodziskiego.

Wzięły w nich udział czteroosobowe drużyny, reprezentujące wszystkie koła wędkarskie z terenu powiatu grodziskiego, skupione w PZW okręgu poznańskiego: PZW 116 Rakoniewice, PZW 14 Grodzisk Wlkp., PZW 159 „Karaś” Wielichowo oraz PZW 13 Granowo.

Rywalizacja rozpoczęła się od losowania stanowisk na łowiskach. Punktualnie o godz. 15 wędkarze rozpoczęli czterogodzinne zmagania. Były to pierwsze zawody wędkarskie w 2020 roku zorganizowane po zniesieniu obostrzeń spowodowanych COVD 19.

Ryby w upalne popołudnie brały nieszczególnie. Na wędkę trafiały głównie ukleje. Po zakończeniu zmagań sędziowie zważyli dorobek zawodników i okazało się, że zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna z koła wędkarskiego z Grodziska – 11,19 kg ryb, pokonując tylko o 7 gram drużynę ubiegłorocznych zwycięzców z  koła PZW Rakoniewice –11,12 kg. Trzecie miejsce zajęli wędkarze z Wielichowa – 9.03 kg, a czwarte gospodarze łowiska Granowo – 8,68 kg. Zwycięska drużyna została uhonorowana pucharem, wręczonym przez Przewodniczącego Rady Powiatu  Grodziskiego Sebastiana Skrzypczaka.

Indywidualnie najlepszy, podobnie jak rok wcześniej, okazał się wędkarz z Rakoniewic – 5,21 kg., wyprzedzając zawodnika z PZW Grodzisk – 4,76 kg. Trzecie miejsce zajął reprezentant PZW Karaś Wielichowo – 3,64. Wszyscy uczestnicy zawodów za wyniki indywidualne zostali nagrodzeni sprzętem wędkarskim.

Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp. oraz Koło PZW 13 Granowo.

Ryby w upalne popołudnie brały nieszczególnie 2
Ryby w upalne popołudnie brały nieszczególnie 3
Ryby w upalne popołudnie brały nieszczególnie 4

Źródło: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
rekrut
rekrut
2 miesięcy temu

Czy pandemia dla uczestników nie zobowiązuje do innych zachowań ?
czy przedstawiciel władzy nauczyciel daje dobry przykład ?
do szkoły chodzić nie można bo pandemia, a tutaj co rozprężenie
Przewodniczący Rady daje taki przykład

jan
jan
2 miesięcy temu
Reply to  rekrut

Racja, ludziska już pogłupieli. Na procesji bożego ciała podobnie. Tłok, jedno obok drugich. Prawie nikt nie miał maseczki.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x