Press "Enter" to skip to content

Rozpoczęcie roku w ZST – fotorelacja

1 września 2021r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbyły się uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Pani dyrektor Anna Matysiak serdecznie przywitała wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, życząc im jak najlepszych ocen i wielu sukcesów. Ponadto pani dyrektor przekazała informacje dotyczące wznowienia praktyk zagranicznych w ramach Programu ERASMUS+. Zwróciła też szczególną uwagę na względy bezpieczeństwa w szkole i procedury związane z zapobieganiem rozwoju epidemii COVID-19.

W inauguracyjnych uroczystościach uczestniczył Starosta Grodziski pan Mariusz Zgaiński, który powitał wszystkich, życząc owocnej i wytrwałej pracy w nowym roku szkolnym.

Do klas mundurowych zwrócił się podpułkownik Mikołaj Górny, który przedstawił projekt Ministerstwa Obrony Narodowej „Kalendarz z mundurem”.

W tym roku minęła 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dla uczczenia pamięci bohaterskiej walki Polaków zaprezentowano słuchowisko radiowe, oraz przybliżono najważniejsze wydarzenia z lat 1939-1945.

Po części oficjalnej, uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

Wakacje za nami – czas zatem, znów zasiąść w ławkach szkolnych.

Wiesława Konieczna

2021-09-07

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze