Radni PiS spotykają się z mieszkańcami powiatu

Radni PiS spotykają się z mieszkańcami powiatu 1

Radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości w tym tygodniu odbywali spotkania z mieszkańcami powiatu. W czterech gminach przedstawiali swój punkt widzenia na to, co dzieje się w powiecie grodziskim. Odwiedzili gminy Granowo, Kamieniec, Rakoniewice, a na koniec Grodzisk Wielkopolski. Na spotkaniu w Grodzisku, które odbyło się 16 kwietnia 2015 r. obecnych było trzech spośród pięciu radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości: Dorota Jaśkowiak, Marian Piotrowski i Marcin Stróżyński (radni PiS mają w 17 osobowej Radzie Powiatu Grodziskiego największą liczbę radnych).

Podczas spotkań radni uwagę koncentrowali na zadaniach własnych powiatu. Ponieważ większość środków budżetowych kierowana jest na prace przy grodziskim szpitalu siłą rzeczy temu zagadnieniu poświęcona była większość wypowiedzi.

Można było m. in. usłyszeć najświeższe informacje o stanie zaawansowania prac przy rozbudowie szpitala. Kierujący biurem poselskim posła Pawła Szałamachy w Grodzisku Wielkopolskim, radny powiatowy Marcin Stróżyński, w wypowiedzi, którą można zobaczyć niżej, uznał rozbudowę szpitala za błąd, stwierdzając, że należało się skoncentrować na modernizacji istniejącego obiektu. Rozbudowa jest nieopłacalna dla powiatu – stwierdził.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
grox2
grox2
5 lat temu

Wywody państwa z PiS-u o inwestowaniu w szpital brzmią trochę, jak przekonywanie chorego, że jeśli kocia skórka lub królicza łapka podobno leczą niektóre choroby, to dlaczego nie zastosować tego w grodziskim szpitalu, na pewno taniej i być może skutecznie!?
Niestety wybory w tle i zaczyna się granie szpitalem w powiecie. Wzbudzanie lęku wyborcy i wykazanie troski o niego!

Moim zdaniem większość radnych powiatowych nie wie co ze szpitalem począć. Znaczy domyślają się, ale wtedy niestety trzeba by zwalniać ludzi, ciąć administrację, a to nie popularne decyzje. Chirurgia inwazyjna to drogi sport, opanowany przez kilku, którzy mają wiedzę. Moim zdaniem czas pomyśleć o oddziale geriatrii i chorób wieku starszego.

ps. A pan w tle o nazwisku Galusik, to ten sam od wykorzystywania publicznych karetek i sprzętu we własnej firmie, która kasowała tysiące za przewóz z chirurgi na wewnętrzny?

rozbawiony
rozbawiony
5 lat temu
Reply to  grox2

Bo jebne 🙂 ale pojechałeś z tymi tysiącami. Ciekawe na co je wydał, na ten rower którym jeździ?

grox2
grox2
5 lat temu
Reply to  rozbawiony

Chyba dlatego, gdy skończyły się tysiące i paliwo to przesiadł się z mercedesa na stary rower?

Oldsock
Oldsock
5 lat temu

P. Marcin po raz kolejny staje w opozycji do działań koleżanek i kolegów z własnego ugrupowania. Nic nowego.
Rozbudowa szpitala nie spowoduje większych wpływów do kasy – pozwoli tylko utrzymać działalność szpitala na dotychczasowym poziomie. W NFZ nie ma i nie będzie więcej pieniędzy na kontrakty, więc nie ma o czym gadać. Problem polega na tym, że jeśli szpital nie zostanie przystosowany do nowych przepisów, to nie będzie mógł świadczyć usług dla NFZ – czyli w praktyce oznacza to jego zamknięcie.
Sama modernizacja tego, co jest – bez rozbudowy – spowoduje, że liczba łóżek będzie musiała spaść przynajmniej o 1/3 jeśli nie o połowę (bo wg nowych zasad dostęp do łóżka musi być z trzech stron). Skoro dziś kolejki do szpitala są już długie, to strach myśleć co by było gdyby łóżek było o połowę mniej.

obserwator
obserwator
5 lat temu
Reply to  Oldsock

A nie ma oddziałów, gdzie obłożenie jest na poziomie 50-70%. Może wystarczy racjonalnie gospodarować tym co jest uwzględniając potrzeby zdrowotne mieszkańców, a nie jakieś nieznane ogółowi potrzeby? Szerzej trzeba spojrzeć. Na powiecie grodziskim świat się nie kończy.

moris
moris
5 lat temu

Najpierw zobacz sobie gdzie te kolejki są. Zgodzę się z grox2 że brak pomysłu na szpital i wielka rozbudowa nie załatwią sprawy. Ta rozbudowa przypomina mi huczne otwarcie kardiologi inwazyjnej po której smród się ciągnie do dziś.
Co do P. Stróżyńskiego widać że jako jedyny ma jakieś pomysły. A to że spotkali się z mieszkańcami powiatu to tylko na plus. Czy się wyłamuje od koleżanek i kolegów z własnego ugrupowania – przecież na spotkaniach byli razem więc tylko ktoś co ma problemy z wzrokiem albo głową mógł tak stwierdzić.

Oldsock
Oldsock
5 lat temu
Reply to  moris

Na spotkaniu byli razem, ale rozbudowa szpitala dzieje się za koalicyjną zgodą radnych z PiS – jeśli tego jeszcze nie zauważyłeś. Nie sugeruj więc kto ma problemy ze wzrokiem albo z głową, skoro sam czegoś nie dostrzegasz albo kojarzeniem.

mois
mois
5 lat temu
Reply to  Oldsock

Z tego co wiem rozbudowę rozpoczęła rada poprzedniej kadencji. Zaciągnięto kredyt, podjęto decyzję o takiej rozbudowie tylko że poprzedniej kadencji nie obecnej.

obserwator
obserwator
5 lat temu

“Sytuacja demograficzna w Polsce obecnie i jej przewidywane zmiany w przyszłości wskazują na przesuwanie się zapotrzebowania na usługi medyczne w kierunku potrzeb osób starszych. Przewiduje się zmniejszenie zapotrzebowania na usługi w specjalnościach ginekologiczno-położniczych i pediatrycznych, a zwiększenie w zakresie onkologii i kardiologii oraz geriatrii, urologii oraz rehabilitacji”. Wystarczy przeczytać opracowanie ministerstwa i już można podjąć jakieś racjonalne decyzje. Racjonalną decyzją w świetle przytoczonych na wstępie słów było utworzenie kardiologii inwazyjnej, którą teraz chce się rozwalić i zrobić porodówkę, co jest nieracjonalne. Dokument istnieje od grudnia 2006 i jest w Internecie. Wystarczyło się z nim zapoznać. Zawsze można nadrobić zaległości wpisując do wyszukiwarki: “Wskaźniki do projektu tworzenia sieci szpitali z elementami analizy sytuacji demograficznej i stanu zdrowia ludności”

wiesio
wiesio
5 lat temu

Już na wstępie uzasadnienia ustawy jest notka : “Projektowana ustawa przewiduje utworzenie sieci szpitali.

Projekt utworzenia Sieci Szpitali stanowi priorytet działań
Ministra Zdrowia. Jest to również jeden z priorytetów programowych Klubu
Parlamentarnego „Prawo i Sprawiedliwość” w obszarze ochrony zdrowia. ” Dziwne że dokument rządowy powstały w 2006 roku zawierał istotne wskaźniki oraz wytyczne a nasze władze powiatowe (trzech tenorów) nie potrafiły się z nim choćby zapoznać nie wspominając o dostosowaniu czy realizacji.

paweł
paweł
5 lat temu

Panie radny Stróżyński jak Pana słucham to nabieram przekonania że modernizacja jest bardziej potrzebna Pana kwalifikacją i znajomością realiów jakie nas otaczają. Pana wypowiedź brzmi jakby urwał się Pan z choinki, niech Pan najpierw zgłębi temat i przygotuje się merytorycznie zanim cokolwiek powie. Czy widział Pan jak wygląda oddział wewnętrzny w Grodzisku???? Co Pan chce tam modernizować???? Budynek stary nie spełniający podstawowych wymagań. Proszę zapoznać się z wymaganiami jakie muszą spełniać szpitale do końca 2016 tam jest napisane w jakich warunkach powinna odbywać się hospitalizacja. Jest tam ważny aspekt dotyczący dostępu do pacjenta, oraz powierzchni jaką powinna mieć sala. Daje Pan przykład Wolsztyna czy wie Pan czym skończy się dla szpitala w Wolsztynie modernizacja???? tym że połowa pacjentów będzie musiała szukać pomocy w szpitalach ościennych bo zabraknie dla nich łóżek w ich szpitalu. Tak Pan chce dbać o społeczeństwo??? o Grodzisk??? chce Pan zafundować połowie pacjentów hospitalizację w Poznaniu, Kościanie, Nowym Tomyślu?????!!!! Widzę też że jest pan miłośnikiem lotnictwa bo inaczej nie umiem sobie wytłumaczyć potrzeby budowy lądowisk dla helikopterów. Polecam wycieczkę na ławicę w Poznaniu, tam helikopter ląduje kilka razy dziennie. Tak na poważnie lądowisko dla śmigłowca jest potrzebne jeśli dojazd z szpitala do lądowiska jest dłuższy niżeli 10 minut, w Grodzisku takie lądowisko jest na terenie KP PSP przy ulicy Rakoniewickiej, jak Pan myśli jak długo karetka z szpitala pojedzie na Rakoniewicką ????? Poza tym myśli Pan że w Wielkopolsce latają dziesiątki helikopterów i czekają tylko na pacjenta??? Jest jeden Ratownik 9, który jest wykorzystywany do najcięższych przypadków i często się zdarza że nie można go zadysponować. Pragnę jeszcze tylko zaznaczyć że nie jestem zwolennikiem żadnej opcji tylko jak słucham bądź czytam niektórych wypowiedzi wydawałoby się poważnych ludzi to krew mnie zalewa. A Pan Panie radny bryluje w tym towarzystwie. Wprowadzacie społeczeństwo w błąd straszycie, zakrzywiacie rzeczywistość. To między innymi przez Pana i Pańskie ugrupowanie większość mieszkańców Rakoniewic i okolic została wprowadzona w błąd. Przed wyborami straszyliście że karetka do nich nie przyjedzie bo zostali oddani pod opiekę szpitala w Wolsztynie, ludzie w wielu przypadkach nie wiedzieli co robić, gdzie szukać pomocy. Wszystko to wyssany z palca stek bzdur !!!! Gdzie wasza odpowiedzialność?????!!!!!!!! Państwo nie rozróżniacie lekarza POZ od karetek PRM!!!! i jeszcze macie czelność wypowiadania się na temat służby zdrowia????!!!

Cezary
Cezary
5 lat temu
Reply to  paweł

Mają prawo się wypowiadania, to się wypowiadają. Rozumny człowiek będzie dociekał jaka jest prawda, a od głupca nie można wymagać, żeby pojmował znaczenie słów wypowiadanych i słyszanych. Jeśli chodzi o dostępność do usług medycznych to winny jest system, a konkretnie jednorodne grupy pacjentów i z sufitu wzięte wyceny procedur medycznych, które sprawiają, że bardziej opłaca się leczyć zdrowych niż chorych, bo chory generuje koszty. Nazywanie leczenia produktem, co czyni NFZ, jest nieporozumieniem. Władze niestety zaczęły traktować obszary działalności państwa jakby to była firma działająca wg rachunku ekonomicznego, a to prowadzi w prostej linii do likwidacji wszystkiego, bo państwo z natury swej dochodu generować nie będzie. Trzeba odejść od standaryzacji i leczyć chorych, a następnie za to leczenie wystawić rachunek płatnikowi, bo inaczej będziemy kwalifikować chorego “pod procedurę”, która jest najbardziej “opłacalna”. Nie badałem tego, ale stawiam w ciemno, że odnotowaliśmy wzrost zachorowań w obszarach, których leczenie jest najlepiej wyceniane.

sad
sad
5 lat temu

Umieralnia i gabinety dla prywatki. Zlikwidować albo oddac w prywatne rece a lekarzy zwolnic i niech placa ZUS i staraja sie o pacjentow bo teraz maja ich w tylku .Co z tego ze karetka szybko przywiezie pacjenta jak tam mu nie pomoga bo brak wiedzy a moze i sprzetu ze o lekach nie wspomne .Polska to “dziki kraj” jak w Pustyni i w puszczy .

moris
moris
5 lat temu

Najpierw zobacz sobie gdzie te kolejki są. Zgodzę się z grox2 że brak pomysłu na szpital i wielka rozbudowa nie załatwią sprawy. Ta rozbudowa przypomina mi huczne otwarcie kardiologi inwazyjnej po której smród się ciągnie do dziś.
Co do P. Stróżyńskiego widać że jako jedyny ma jakieś pomysły. A to że spotkali się z mieszkańcami powiatu to tylko na plus. Czy się wyłamuje od koleżanek i kolegów z własnego ugrupowania – przecież na spotkaniach byli razem więc tylko ktoś co ma problemy z wzrokiem albo głową mógł tak stwierdzić.

Oldsock
Oldsock
5 lat temu
Reply to  moris

Na spotkaniu byli razem, ale rozbudowa szpitala dzieje się za koalicyjną zgodą radnych z PiS – jeśli tego jeszcze nie zauważyłeś. Nie sugeruj więc kto ma problemy ze wzrokiem albo z głową, skoro sam czegoś nie dostrzegasz albo kojarzeniem.

mois
mois
5 lat temu
Reply to  Oldsock

Z tego co wiem rozbudowę rozpoczęła rada poprzedniej kadencji. Zaciągnięto kredyt, podjęto decyzję o takiej rozbudowie tylko że poprzedniej kadencji nie obecnej.

grox2
grox2
5 lat temu

Wywody państwa z PiS-u o inwestowaniu w szpital brzmią trochę, jak przekonywanie chorego, że jeśli kocia skórka lub królicza łapka podobno leczą niektóre choroby, to dlaczego nie zastosować tego w grodziskim szpitalu, na pewno taniej i być może skutecznie!?
Niestety wybory w tle i zaczyna się granie szpitalem w powiecie. Wzbudzanie lęku wyborcy i wykazanie troski o niego!

Moim zdaniem większość radnych powiatowych nie wie co ze szpitalem począć. Znaczy domyślają się, ale wtedy niestety trzeba by zwalniać ludzi, ciąć administrację, a to nie popularne decyzje. Chirurgia inwazyjna to drogi sport, opanowany przez kilku, którzy mają wiedzę. Moim zdaniem czas pomyśleć o oddziale geriatrii i chorób wieku starszego.

ps. A pan w tle o nazwisku Galusik, to ten sam od wykorzystywania publicznych karetek i sprzętu we własnej firmie, która kasowała tysiące za przewóz z chirurgi na wewnętrzny?

rozbawiony
rozbawiony
5 lat temu
Reply to  grox2

Bo jebne 🙂 ale pojechałeś z tymi tysiącami. Ciekawe na co je wydał, na ten rower którym jeździ?

grox2
grox2
5 lat temu
Reply to  rozbawiony

Chyba dlatego, gdy skończyły się tysiące i paliwo to przesiadł się z mercedesa na stary rower?

Oldsock
Oldsock
5 lat temu

P. Marcin po raz kolejny staje w opozycji do działań koleżanek i kolegów z własnego ugrupowania. Nic nowego.
Rozbudowa szpitala nie spowoduje większych wpływów do kasy – pozwoli tylko utrzymać działalność szpitala na dotychczasowym poziomie. W NFZ nie ma i nie będzie więcej pieniędzy na kontrakty, więc nie ma o czym gadać. Problem polega na tym, że jeśli szpital nie zostanie przystosowany do nowych przepisów, to nie będzie mógł świadczyć usług dla NFZ – czyli w praktyce oznacza to jego zamknięcie.
Sama modernizacja tego, co jest – bez rozbudowy – spowoduje, że liczba łóżek będzie musiała spaść przynajmniej o 1/3 jeśli nie o połowę (bo wg nowych zasad dostęp do łóżka musi być z trzech stron). Skoro dziś kolejki do szpitala są już długie, to strach myśleć co by było gdyby łóżek było o połowę mniej.

obserwator
obserwator
5 lat temu
Reply to  Oldsock

A nie ma oddziałów, gdzie obłożenie jest na poziomie 50-70%. Może wystarczy racjonalnie gospodarować tym co jest uwzględniając potrzeby zdrowotne mieszkańców, a nie jakieś nieznane ogółowi potrzeby? Szerzej trzeba spojrzeć. Na powiecie grodziskim świat się nie kończy.

26
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x