Rozbój w Białej Wsi

Rozbój w Białej Wsi 1

W niedzielę 1 lutego kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju w okolicach dyskoteki na terenie Białej Wsi. Wobec jednego ze sprawców Sąd zastosował tymczasowy areszt. Za dokonanie rozboju grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Według ustaleń policji do rozboju doszło w ubiegłą niedzielę we wczesnych godzinach rannych w miejscowości Biała Wieś. Ofiarą przestępstwa padł 20 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Kryminalni udowodnili, że jeden ze sprawców zadawał uderzenia swojej ofierze i zabrał portfel z pieniędzmi, z dokumentami oraz telefon komórkowy, który następnie przekazał drugiemu koledze. Tym samym drugi ze sprawców znalazł się w posiadaniu mienia pochodzącego z rozboju. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Dyżurny grodziskiej Policji po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie skierował w ten rejon policyjne patrole. Prócz patroli prewencji, na miejsce skierowano również patrol z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W wyniku czynności operacyjnych ustalono sprawców. Agresorami okazali się mieszkańcy powiatu nowotomyskiego z gminy Opalenica oraz gminy Zbąszyń w wieku 31 i 23 lata.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj byli znani policji z wcześniej popełnionych, podobnych przestępstw. Funkcjonariuszom udało się odzyskać w całości skradzione rzeczy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim wobec pierwszego z nich zastosował trzymiesięczny areszt, natomiast wobec drugiego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia, a w przypadku recydywy za to przestępstwo kara wzrasta nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x