Reprezentacje powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego wzięły udział w zawodach

Reprezentacje powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego wzięły udział w zawodach 1

W sobotę, 26 sierpnia 2017 roku, na terenie strzelnicy  w Zdroju k. Grodziska Wielkopolskiego, odbyły się Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie z Broni Małokalibrowej o Puchar Przechodni Komendanta WKU Nowy Tomyśl z okazji uczczenia Święta – Dnia Wojska Polskiego.

Na tę okoliczność Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński złożył na ręce Komendanta WKU mjr Dariusza Piekarza symboliczną wiązankę kwiatów.

W zawodach udział wzięły reprezentacje trzech powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego. Każda jednostka samorządowa wystawiła do rywalizacji czteroosobowe zespoły po 2 z każdego powiatu (jeden zespół z udziałem Starostów, drugi z udziałem Przewodniczących Rad Powiatu).

Zadaniem strzelców było strzelanie z karabinka KBKS z pozycji leżąc /13 strzałów/ na odległość 50 m i strzelanie z pistoletu małokalibrowego MARGOLIN /13 strzałów/ na odległość 25 metrów.

W klasyfikacji indywidualnej starostów i przewodniczących, miejsce pierwsze zajął Andrzej Wita – przewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego, który zdobył 166 punktów, miejsce drugie zajął Mariusz Zgaiński – Starosta Grodziski /158 punktów/, a trzecie Lech Sadowski – Członek Zarządu Rady Powiatu Nowotomyskiego  /150 punktów/.

Klasyfikacja drużynowa przedstawiała się następująco:
1. miejsce – 657 pkt Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim
2. miejsce – 588 pkt Rada Powiatu Grodziskiego
3. miejsce – 534 pkt Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu

Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów, statuetek, dyplomów oraz nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim.

Przeglądanie zdjęć jest możliwe po kliknięciu prawej strzałki na zdjęciu:
Zawody o puchar komendanta WKU

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x