“Razem możemy więcej” – informacje o projekcie

"Razem możemy więcej" - informacje o projekcie 1

W ramach realizacji projektu do końca września br. 29 osób skorzystało z możliwości wyjazdu na turnus rehabilitacyjny dofinansowany ze środków PFRON oraz PO KL.

W ramach aktywnej integracji, wszystkie osoby niepełnosprawne będące w projekcie, czyli 72, skorzystały z masaży i zabiegów fizjoterapeutycznych. Dla każdego uczestnika zaplanowano 10 zabiegów oraz 10 masaży.

Beneficjenci korzystają również z porad prawnych, porad psychologa oraz porad doradcy zawodowego.

Do tej pory kilkadziesiąt osób skorzystało z kursów realizowanych w ramach projektu: kursu pierwszej pomocy, kursu opiekuna osób starszych, kursu gastronomicznego, kursu carvingu i kursu florystycznego.

W ramach projektu, trwają również inne kursy: prawa jazdy kat B i C, operatora koparko-ładowarki, operatora wózka widłowego. W najbliższym czasie rozpocznie się kurs spawacza oraz kurs komputerowy.

W sierpniu grupa 34 osób udała się z Grodziska na 5-dniowy obóz rehabilitacyjno-szkoleniowy. W ramach tego wyjazdu uczestnicy udali się do ośrodka w Ustroniu Morskim, gdzie w ramach aktywizacji zdrowotnej dla jednej z grup zaplanowano szereg działań rehabilitacyjnych oraz relaksacyjnych, mających na celu przywrócenie lub usprawnienie sprawności psychofizycznej poprzez stosowanie określonych sposobów postępowania rehabilitacyjnego. Uczestnictwo w takich zajęciach ma wpłynąć na poprawę funkcjonalnych oraz motorycznych możliwości organizmu. Dla drugiej grupy, kobiet po zabiegu mastektomii, zaplanowano szereg zajęć rehabilitacyjnych i zajęć edukacyjnych.

W październiku przewidziane są również: wyjazd terapeutyczno-integracyjny do Kotliny Kłodzkiej dla grupy 20 osobowej, rodzinny obóz rehabilitacyjny nad morzem oraz specjalny piknik dla grupy pieczy zastępczej.

Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Podziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

W tym roku wartość projektu systemowego to ponad 832 tysiące, z czego dofinansowanie wynosi 745 400 zł.. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Ośrodkami Pomocy Społecznej w Granowie, Kamieńcu i w Wielichowie.

W tegorocznym projekcie uczestniczą 103 osoby, które pozytywie przeszły etap rekrutacji i zostały zakwalifikowani do projektu. W skład grupy projektowej wchodzą: osoby niepełnosprawne, osoby z grupy pieczy zastępczej oraz osoby zagrożone wykluczenie społecznym.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x