Nowa Rada Powiatu Grodziskiego

Nowa Rada Powiatu Grodziskiego 1

O tym kto zostanie starostą grodziskim i kto wejdzie w skład zarządu dowiemy się najprawdopodobniej 9 grudnia. Na ten dzień zwołana została kolejna sesja Rady Powiatu Grodziskiego.

Postanowieniem komisarza wyborczego w Lesznie, pierwsza sesja Rady Powiatu Grodziskiego odbyła się 1 grudnia 2014 roku, o godzinie 11.00. W sali klubowej CK „Rondo” stawili się wszyscy wybrani do Rady V kadencji, czyli 17 radnych, a głównym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady na najbliższe cztery lata. Do tego czasu, posiedzeniu przewodniczyła radna Mirosława Szpot.
Zanim przystąpiono do wyboru, wszyscy radni wybrani do składu obecnej Rady złożyli ślubowanie.
Następnie Mirosława Szpot poprosiła zebranych o zgłaszanie kandydatur do komisji skrutacyjnej. W jej skład, decyzją Rady, weszli: Tadeusz Pańczak – przewodniczący oraz Sławomir Górny i Piotr Stasiłowicz. Starosta Mariusz Zgaiński zaproponował kandydaturę Doroty Jaśkowiak na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu, motywując swój wybór doświadczeniem i aktywnością kandydatki na wielu polach działalności społecznej.
Wobec braku innych propozycji, prowadząca sesję zarządziła wybory, które poprzedziło odczytanie regulaminu wyboru przewodniczącego.
Głosowanie miało charakter tajny i po wyjęciu kart do głosowania z urny, przewodniczący komisji skrutacyjnej ogłosił wyniki – Dorota Jaśkowiak otrzymała 17 głosów  na „tak”. Nowa przewodnicząca Rady odebrała gratulacje z rąk Mariusza Zgaińskiego i Mirosławy Szpot. Sama, w krótkich słowach podziękowała za zaufanie, jakim obdarzyli ją radni, a także zaapelowała o współpracę wszystkich zasiadających w Radzie, dla dobra wspólnego powiatu.
Starosta grodziski zwrócił się z prośbą o rozszerzenie programu sesji o sprawozdanie Zarządu z dokonań z czterech minionych lat. Starosta w drobiazgowy sposób przybliżył zgromadzonym najważniejsze zadania i inwestycje minionej kadencji.

Więcej o tym, czym zajmuje się Dorota Jaśkowiak w życiu społecznym

W skład 17 osobowej rady wchodzi pięciu radnych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Porozumienie Samorządowo Ludowe, Platforma Obywatelska, SLD Lewica Razem i Obywatelskie Forum Samorządowe Powiatu Grodziskiego mają po trzech radnych ze swoich list.

Członkowie obecnego Zarządu Powiatu, czyli starosta Mariusz Zgaiński (SLD), wicestarosta Antoni Kłak (FORUM) i etatowy członek Zarządu Powiatu Sławomir Górny (PO) znaleźli się w gronie osób wybranych do Rady Powiatu.

Skład Rady Powiatu Grodziskiego

Piotr Stasiłowicz, Piotr Kandulski, Sławomir Górny (PO)
Natalia Mateja, Marcin Strózyński, Marian Piotrowski, Dorota Jaśkowiak, Tadeusz Pańczak (PiS)
Stefan Strażyński, Stanisław Lenart, Ryszard Balcerek – (Porozumienie)
Mirosława Szpot, Mariusz Zgaiński, Jan Grochowy (SLD)
Antoni Kłak, Władysław Winiarczyk, Piotr Szczepaniak (Forum)

Źródła: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
44 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Obserwator
Obserwator
5 lat temu

Efekt “pierwszej strony”. Do powiatu PiS, do Sejmiku PSL. W eurowyborach głosowali najbardziej świadomi, więc zjawisko nie wystąpiło.

rozczarowany
rozczarowany
5 lat temu
Reply to  Obserwator

Rozczarowanie tak zwaną klasą polityczną znalazło odbicie w postaci wielu głosów nieważnych. Wyborcy idą głosować i świadomie oddają głos nieważny, żeby politykom pokazać, co o nich myślą jednocześnie nie narażając się na zarzut braku postawy obywatelskiej w postaci siedzenia w domu i nie głosowania w ogóle. Jak widać nawet tak wyraźny sygnał tłumaczą sobie politycy po swojemu. Mam nadzieję, że w kolejnych wyborach będzie jeszcze więcej głosów nieważnych. Może w końcu uświadomią sobie, że tak naprawdę duża część społeczeństwa od dawna nie akceptuje tego, co robią z naszym krajem politycy od lewa do prawa.

Tom
Tom
5 lat temu

Jeden koalicjant dla PiSu już jest. Kaczyński razem z Millerem domagają się powtórzenia wyborów. PiS i SLD w grodziskim zdobyły najwięcej. Jest już zgoda na szczeblu centralnym, więc mogą sobie podać rękę i tutaj. Trzeba dokooptować trzeciego i można rządzić.

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Tom

Tom niestety możesz mieć rację z ta koalicją.
Będzie to wtedy jedyny powiat w Wielkopolsce zarządzany przez ugrupowania opozycyjne w stosunku do władz województwa /PO, PSL/.
Jeśli tak będzie to już widzę te “samootwierające się drzwi” do gabinetów Włodarzy Województwa na widok Włodarzy Powiatu Grodziskiego.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

eleni
eleni
5 lat temu

Zagłębie Stasia Steca zmieniło opcję ??

kasia
kasia
5 lat temu

W przyrodzie odbywa się wszystko zgodnie z zasadami ewolucji czyli jeśli ludzie popierali opcję Stasia Steca (czerwoną) winni przejść do opcji Adasia Szejnfelda (różowej ) – ponieważ każda gwałtowna zmiana źle wróży – mówię Wam – będzie niedobrze oj nie dobrze !!

Edziu
Edziu
5 lat temu

Panie Tadziu fakty potwierdzają w swoich kadencjach nie zrobiłeś nic wręcz przeszkadzałeś! Moim i największym autorytetem jest radny Jan Grochowy, który wyciągnął bardzo dużo pieniędzy dla Gminy Wielichowo i można zawsze do niego zwrócić z osobistą prośbą. Rozumie naszą społeczność i bardzo pomaga wszystkim mieszkańcom z powiatu grodziskiego. Jest bardzo kompetentny. Panie Tadziu wybacz! Ale mu nie dorównujesz w 80%. Firma Ci się wali i szukasz jak zawsze każdego grosza!! Nigdy nie pomogłeś w Gminie Wielichowo, a wręcz odwrotnie przeszkadzałeś!!!

Czechu
Czechu
5 lat temu
Reply to  Edziu

No panie Edziu ale robi pan Grochowemu koło d..y, bo co taki radny za pieniądze może dla indywidualnych ludzi pozyskać ze starostwa, no chyba że na ból głowy załatwiał robienie z PFRON przebudowy łazienek to jest możliwe, a ci co problem z poruszaniem mają to nie dostają, bo też nie dostałem i to powinno być sprawdzone

trzezwy
trzezwy
5 lat temu

Z kim się PiS dogadał?

Majcher
Majcher
5 lat temu

Masakra!!!!! Piła mechaniczna 2014. PiS nic nie załatwi na szczeblu wyżej gdzie rządzi PO i PSL. Najgorszy okres dla powiatu grodziskiego. Stracone szanse………..

pytający
pytający
5 lat temu

W powiecie nie ma PSL !!! Czy PO coś załatwiło dla powiatu mijającej kadencji ?

trzezwy
trzezwy
5 lat temu

Ja bym powiedział, że masakra patrząc na ławę PiS. Drugie zdjęcie z powyższych jest bardzo wymowne. Na pierwszym planie panienka, która swoim wizerunkiem przyozdobiła podczas kampanii trzy gminy. Na drugim koleś, który wygląda jakby przyszedł na sesję w ramach lekcji WOSu. Na końcu zaś starszy zmęczony pan.
Obym się mylił w swoich odczuciach.

PS
Szkoda, że redakcja nie podała jak przebiegało głosowanie ani jaka koalicja się zawiązała.

KSD
KSD
5 lat temu

A co ze Stróżyńskim? W urzędzie powiatowym chodzi informacja, że zażądał urzędu starosty, bo PIS wygrało w powiecie wybory?

44
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x