Publiczne przedszkole z prywatnym operatorem buduje filię przy ul. Środkowej

Publiczne przedszkole z prywatnym operatorem buduje filię przy ul. Środkowej 1

Publiczne przedszkole z prywatnym operatorem “Chatka Puchatka” w Grodzisku Wielkopolskim buduje filię przy ul. Środkowej.

Od kilku lat w Grodzisku Wielkopolskim funkcjonuje przedszkole publiczne prowadzone przez prywatnego operatora na os. Wojska Polskiego. Gmina w trybie bezprzetargowym wydzierżawiła tam grunt pod przedszkole, które zbudowała prywatna spółka z własnych środków. Później firma grunt kupiła.

Obecnie spółka prowadząca przedszkole buduje filię przy ul. Środkowej. W tej chwili na terenie dzierżawionym od gminy, ale niewykluczone, że ten grunt także nabędzie w przyszłości.

Przyjęcie takiego rozwiązania zdejmuje z samorządu gminnego ciężar ponoszenia inwestycji, a jednocześnie rozwiązuje kwestię dostępności miejsc przedszkolnych. Status przedszkola publicznego zapewnia także dochowanie standardów, jakim takie placówki powinny odpowiadać.

Prywatny operator otrzymuje od gminy środki w wysokości odpowiadającej 100% kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym.

Z informacji uzyskanych w Centrum Usług Wspólnych w Grodzisku Wielkopolskim wiemy, że uruchomienie filii “Chatki Puchatka” planowane jest na początek września 2020 r.

Dla zainteresowanych tą tematyką polecamy publikacje o budowie przedszkola na os. Wojska Polskiego:

2020-06-05

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x