Press "Enter" to skip to content
fot. ZST Grodzisk Wlkp.

Przyszli technicy w krainie zaawansowanej technologii

Grupa 32 uczniów technikum mechatronicznego grodziskiego ZST miała okazję odwiedzić Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe. Wycieczka była nagrodą za wakacyjną pracę i pomoc w organizacji imprezy „DRONIADA”.

Wyjazd grupy uczniów z klas II, III i IV zorganizowali nauczyciele pracujący z nimi podczas „Droniady” w Kąkolewie – Barbara Cichos, Aldona Starosta, Jagoda Ślebioda oraz Marcin Łodyga. Wizyta była niepowtarzalną okazją do spotkania z pracownikami naukowymi i poznania zakresu prowadzonych w PCSS prac badawczo-naukowych.

W trakcie wizyty przyszli technicy mieli możliwość zwiedzenia siedziby nowoczesnego budynku przy ulicy Jana Pawła II. Tam spotkali się z dyrektorem dr hab. inż. Krzysztofem Kurowskim oraz pracownikami naukowymi, którzy przedstawili zakres działalności i prac naukowo-badawczych Centrum. Młodzież zobaczyła serwerownię, która umożliwia szybki dostęp do Internetu oraz usług sieciowych na poziomie międzynarodowym, ogólnopolskim i lokalnym.

Mieliśmy także okazję zobaczyć  największy w Polsce superkomputer. Następnie udaliśmy się do zabytkowej kamienicy przy ulicy Zwierzynieckiej, gdzie mieszczą się laboratoria projektowania i produkcji prototypów urządzeń współczesnej elektroniki cyfrowej. Mogliśmy sterować urządzeniami cyfrowymi, poznać zakres ich możliwości, poznaliśmy tajniki obróbki cyfrowej ścieżek dźwiękowych do filmów. Podczas wycieczki towarzyszył nam Pan Adam Minkowski koordynator ds. współpracy PCSS z otoczeniem. Wyjazd do Centrum był świetną lekcją elektroniki i cyfryzacji, uczniowie mieli okazję rozbudzenia swoich pasji i zainteresowań zawodowych.

-poinformowała Aldona Starosta, w przekazanym komunikacie

2021-10-01

4 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze