„Przeszyj to sam” w Grąblewie

„Przeszyj to sam” – to kreatywne zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej w Grąblewie podczas zajęć świetlicowych.

Cały projekt został wsparty przez Radę Rodziców szkoły, która przeznaczyła środki finansowe na zakup maszyny do szycia oraz niezbędnych akcesoriów krawieckich.

Pomysłodawcą i opiekunem inicjatywy została Marta Bobrowicz, która w każdą środę o godz. 7:10, tworzy z uczniami „coś z niczego”.

Zaczęliśmy od szycia wiosennych tulipanów, jednak z czasem nasze działania nabrały innego charakteru… Zaangażowaliśmy się w szycie charytatywne. Rozpoczęliśmy projekt „Serce od serca”, czyli szycie poduszek – serc dla pacjentów po mastektomii.

Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszki – serca są podawane pacjentom natychmiast po zabiegu, aby pomóc im w odzyskaniu sił.

Jakie są nasze najbliższe plany? Chcemy uszyć jak najwięcej poduszek i przekazać je „Amazonkom”. Potrzeby są wielkie, a nasz zapał do pracy i chęć czynienia dobra jeszcze większa. Pierwsze poduszki zostały uszyte dzięki wsparciu Eweliny z MomForBaby, która przekazała nam tkaniny, z których mogliśmy uszyć poduszki. Tkaniny zostały wykorzystane co do centymetra, aby móc dalej działać potrzebujemy więcej tkanin, które są w 100% naturale, najlepiej w kolorowe, wesołe wzory. Tkaniny można dostarczyć do Szkoły Podstawowej w Grąblewie. Pamiętajmy”Tylko dzięki dawaniu jesteśmy w stanie otrzymać więcej niż mamy” (Jim Rohn).

MSz

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *