Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu

Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 1

Uczniowie grodziskiego ZSP spotkali się z interesującym człowiekiem. W dniu 24 października 2017 roku uczniowie  klas I B, I D, II g i członkowie  szkolnego klubu turystycznego ‘Klops” wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem, filmowcem i religioznawcą Mariuszem Kurcem., który to zdecydował podzielić się swoim doświadczeniem i wrażeniami z podróży po świecie.

Kurc odwiedził 85 krajów, podróżuje autostopem, poznając świat, różne kultury, nawiązuje ciekawe relacje z ludźmi.

Mariusz Kurc podzielił się z uczniami swoim refleksjami i spostrzeżeniami na temat życia, przestrzega przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu. Opowiada o zagrożeniach jakie niosą ze sobą te używki. Pokazuje na własnym przykładzie, że w życiu nie ma sytuacji bez wyjścia, i że wszystko zależy wyłącznie od nas samych, od naszej dobrej woli i zaangażowania.

Podróże stały się dla  Mariusza Kurca celem jego życia. Ruszając w świat zabiera ze sobą tylko plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami i kamerę, na której dokumentuje zdarzenia z każdej wyprawy. Często śpi goszcząc u przypadkowo poznanych ludzi i przez to lepiej ich poznaje, obserwując ich życie od „kuchni”. Obserwacjami z tych podróży i filmami dzieli się po powrocie podczas spotkań organizowanych w szkołach, zakładach poprawczych, zakładach karnych oraz schroniskach dla nieletnich. W czasie spotkania w naszej szkole Podróżnik starał się przekonać młodych ludzi, by nie rezygnowali z marzeń, by z nierealnych mrzonek zrobić plan na życie, gdyż możliwości człowieka są wielkie i należy łamać bariery, wierzyć w siebie i realizować zakładane wcześniej cele.

Mirella Jany

Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 2 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 3 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 4 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 5 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 6 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 7 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 8 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 9 Przestrzegał przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu 10

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x