Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Grodzisk Wlkp.:II Przegląd Chórów “Kolęda a Capella”

Grodzisk Wlkp.: W niedzielę 6 stycznia 2013 roku o godz. 16.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wielkopolskim odbył się drugi przegląd chórów “Kolęda a Capella.  W koncercie pod patronatem starosty i burmistrza Grodziska Wielkopolskiego wzięły udział: Chór Męski “Arion” z Kościana,  “Lutnia” – chór im. Zygmunta Cichockiego działający przy Powiatowym Cechu Rzemiosł i  Przedsiębiorczości w Kościanie, chór im. ks. dra J. Surzyńskiego także z Kościana, chór “Nuta w nutę” z Rakoniewic, Chór OTTIMO z Grodziska Wielkopolskiego, chórek “Śpiewające Serduszka” działający przy parafii NSPJ w Grodzisku Wlkp., Chór Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego z Grodziska Wlkp. oraz Zespół Śpiewaczy Seniorów “Grodziszczanki i…” .

Na zakończenie wicestarosta Sławomir Górny, który w tym roku nie mógł wystąpić z kierowanym przez siebie chórem Wielisław z uwagi na choroby jego członków, powołał pod swoje skrzydła dyrygentów chórów obecnych na przeglądzie i wszyscy obecni w kościele wraz z nimi zaśpiewali kolędę “Bóg się rodzi”.

Historia

Historia grodziskiego przeglądu rozpoczęła się w styczniu 2012 roku. Wtedy to, dokładnie 22 stycznia 2012 o godz. 15.00 w kościele farnym parafii rzymsko-katolickiej p. w. św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim odbył się półtoragodzinny koncert. Publiczność, która wypełniła kościół po brzegi mogła posłuchać kolęd i pastorałek, utworów świątecznych polskich i zagranicznych. Gościem specjalnym była Grodziska Orkiestra Dęta (fragment jej występu prezentujemy). Wystąpili: Chór “Lutnia” im. Zygmunta Cichockiego przy Powiatowym Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Kościanie, Chór im. ks. dra J. Surzyńskiego przy parafii farnej w Kościanie, zespół kameralny “Amici Canti” z Buku, chór “Ottimo” z Grodziska Wielkopolskiego, chór “Wielisław” z Wielichowa, chór “Halka” z Dusznik, chór “Gimnazjum” z Wielichowa”.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24