Przedszkolaki realizują z licealistami projekt „Mały Geniusz”

W poniedziałek,  5 marca br. mury  Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego  w Grodzisku Wlkp. po raz kolejny odwiedziły dzieci z Prywatnego Przedszkola Wiercipięta w Grodzisku Wlkp.

Przedszkolaki realizujące wspólnie z licealistami projekt „Mały Geniusz”  tym razem uczestniczyły w lekcjach języka polskiego i chemii. Na języku polskim w specjalnie przygotowanej scenerii dzieci uczyły się o historii teatru greckiego.

Najpierw  nauczycielka języka polskiego p. Hanna Mańkowska wspólnie z uczennicami z klasy 2a zapoznała dzieci  z   budową teatru , potem przedszkolaki  poznały rodzaje masek wykorzystywanych w teatrze antycznym. Następnie obejrzały fragment starożytnego  przedstawienia, które zaprezentowali im uczniowie liceum, a na koniec dzieci samodzielnie pokolorowały otrzymane antyczne maski teatralne. Z kolei na lekcji chemii przedszkolakom zostały zaprezentowane efektowne  doświadczenia w wykonaniu uczennic klasy III d oraz nauczycielki chemii p. Grażyny Makles. Pokazały one dzieciom: jak można rozpalić ogień bez zapałek i jak otrzymać sztuczną  krew. Następnie wykonały: doświadczenie zwane pastą  do zębów dla słonia, doświadczenie zwane lokomotywą, dalej magiczną kolbę, która zmieniała barwę na skutek potrząsania nią, a na  koniec dziewczyny z żelowych cukierków otrzymały ryczącego misia. Po pokazie dzieci same wzięły się do pracy i pod okiem nauczycielki chemii i uczennic z profilu biologiczno-chemicznego same wykonywały doświadczenia.  Były to eksperymenty związane ze zmianą barwy, tzn.: odbarwianie fioletowego roztworu, zmiana barwy herbaty pod wpływem soku z cytryny, strącanie barwnego osadu i tzw. uciekający pieprz. Na koniec  p. Grażyna Makles nauczycielka chemii wyczarowała barwne roztwory z bezbarwnych cieczy.

Spotkanie w murach liceum zakończyło się podziękowaniami dzieci, które wręczyły prowadzącym zajęcia i uczennicom  piękną laurką i kolorowe, papierowe, a co najważniejsze samodzielnie wykonane  kwiatki.

Galerię można przeglądać klikając strzałki na zdjęciu.

Mały geniusz

Źródło, zdjęcia: LO Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *