Czym jest przedsiębiorczość społeczna? Co to spółdzielnia socjalna? Jak działa spółka non profit? Co kryje się pod tymi pojęciami, o których część mieszkańców słyszy sporadycznie w telewizji lub radiu? 

Przedsiębiorczość społeczna łączy pracowitych i wrażliwych ludzi, którym czasem nieco trudniej jest odnaleźć się w społeczeństwie i miejscu pracy.

Także w Grodzisku Wielkopolskim promowana jest przedsiębiorczość społeczna. Służy temu pewien happening. To wystawa wielkoformatowych zdjęć, ukazujących twarze, pracę i emocje związane z ludźmi działającymi w przedsiębiorstwach społecznych, które uchwycił fotograf Maciej Nowaczyk.

W subregionie leszczyńskim działa kilkadziesiąt przedsiębiorstw społecznych. To między innymi spółdzielnie socjalne, fundacje i warsztaty terapii zajęciowych. Korzystanie z ich usług jest formą zakupów społecznie odpowiedzialnych. Celem naszego happeningu jest zwrócenie uwagi na ludzi, którzy są sercem tych przedsiębiorstw i to serce wkładają w każdą wykonywaną czynność: robienie kanapek, koszenie trawy, tworzenie rękodzieła.

-informuje Anna Twardowska ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP

Wystawę można odwiedzić od wczoraj do 10 grudnia w Centrum Ekonomii Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. W październiku podobny happening odbył się w Lesznie oraz Kościanie. 

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

0 0 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

"PGO24 Portal Grodziska i okolic - lokalny serwis informacyjny działający od 2010 w powiecie grodziskim (wielkopolskie).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze