Przebudowa odcinka ulicy Mikołajczyka i Bukowskiej w Grodzisku

Przebudowa odcinka ulicy Mikołajczyka i Bukowskiej w Grodzisku 1

Trwa przebudowa odcinka ulicy Mikołajczyka w Grodzisku Wielkopolskim. Prace rozpoczęły się 27 lutego. Wykonawcą jest Eurovia Polska S.A. Planowany termin zakończenia prac – 31 sierpnia 2015 roku. Koszt: 2 842 435,34 zł brutto. Inwestycja realizowana jest ze środków krajowych, w połowie finansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W dniu 31 października 2014 roku, Wojewoda Wielkopolski opublikował wstępną listę rankingową projektów złożonych w kolejnej edycji naboru wniosków do „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Projekt gminy Grodzisk Wielkopolski  pod nazwą „Przebudowa odcinka ulicy Mikołajczyka i Bukowskiej w Grodzisku Wielkopolskim” znalazł się w gronie 28 projektów dotyczących budowy, przebudowy i remontów dróg gminnych z Wielkopolski, które wstępnie zostały zakwalifikowane do dofinansowania.
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa odcinka ulicy Mikołajczyka o długości 970 m, od ronda na obwodnicy północnej miasta do ulicy Bukowskiej. W ramach przebudowy planuje się poszerzenie pasa jezdni do 7 m, wykonanie nowej warstwy ścieralnej z asfalto-betonu na istniejącej nawierzchni jezdni, dobudowę brakujących odcinków ścieżki pieszo-rowerowej dł. ok. 270 mb, regulację istniejącego pobocza gruntowego i prawostronnego rowu przydrożnego. Przebudowie ulicy Mikołajczyka towarzyszyć będzie również przebudowa oświetlenia drogowego. Ustawionych zostanie 28 latarni ulicznych.

Mikolajczyka

Przebudowa odcinka ulicy Bukowskiej o długości 540 m obejmować będzie wykonanie wyrównania oraz nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego na istniejącej nawierzchni jezdni, poszerzenie jezdni i wykonanie dodatkowego pasa ruchu (lewoskrętu) oraz wysp rozdzielających z kostki betonowej w rejonie skrzyżowania z ulicą Kolejową. Jezdnia zostanie ograniczona za pomocą krawężnika betonowego i otrzyma przekrój uliczny. Projektowanie obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej.

Prace rozpoczną się wiosną 2015 roku.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x