Press "Enter" to skip to content

Prounijna manifestacja na grodziskim rynku

            Zgodnie z zapowiedziami o godz 18.00 odbyła się prounijna manifestacja na grodziskim rynku. To znak protestu wobec niebezpiecznej gry PiS wokół wyprowadzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej.

Bezpośrednią przyczyną było orzeczenie TK Julii Przyłębskiej, który orzekł, że polskie prawo stoi ponad unijnym. Orzeczenie wydali m.in sędziowie wybrani do TK z naruszeniem zapisów Konstytucji RP.

            Polska Konstytucja nie jest sprzeczna z traktatami unijnymi, sprzeczne są ustawy forsowane przez PiS. TSUE nie podważa polskiej Konstytucji i polskiego prawa, ale podważa  antykonstytucyjne ustawy niszczące trójpodział władzy, niezawisłość sędziowską. – zauważyli manifestujący.

            Poruszono tematy szalejącej drożyzny, cen gazu, kopalni Turów, ewentualnego fałszowania wyborów w przyszłości, problemów gospodarczych Wielkiej Brytanii po brexicie.

            Polska stała się członkiem Unii Europejskiej na mocy traktatów. Akces w referendum poparło ponad 14 milionów obywateli RP. Lech Kaczyński podpisał, a Sejm ratyfikował tzw. traktat lizboński, na mocy którego pogłębiła się integracja państw członkowskich, w tym prawa wspólnotowego.

A2M

4.3 6 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze