Przemarsz ulicami Grodziska

Popierający protest nauczycieli przemaszerowali dziś ulicami Grodziska Wielkopolskiego. W pochodzie, który zakończył się przed Urzędem Miejskim, wzięło udział kilkaset osób.

Od 10 dni trwa strajk nauczycieli. Dziś, po raz trzeci w tym okresie, w Grodzisku Wielkopolskim odbył się wiec poparcia dla protestujących.

Kilkuset uczestników zebrało się przed Szkołą Podstawową nr 2 i przemaszerowało na Stary Rynek. Tam wznieśli ku górze zapalone latarki telefonów. Przypominamy sobie znaczenie słowa solidarność mówił, o tym, co się dzieje, jeden z uczestników.

Wg Związku Nauczycielstwa Polskiego tylko część placówek, głównie przedszkoli, podjęło decyzję o przerwaniu strajku, ale zdecydowana większość szkół od poniedziałku kontynuuje protest. W niektórych gminach wywierane są też naciski na strajkujących, by przerwali akcję – informuje związek

Dziś wieczorem w Warszawie odbył się koncert artystów dla nauczycieli. Grają i śpiewają między innymi: Dr Misio, Organek, Marysia Sadowska, Kayah, Mika Urbaniak,Ula Dudziak, Vienio. Na koncie specjalnego funduszu strajkowego jest ponad 6,5 mln zł.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *