Protest antysmogowy. Niektórzy nie czują problemu!

Kolejne inicjatywy zmierzają do uświadomienia mieszkańcom, jak szkodliwy jest smog. Jednak nie wszyscy traktują temat smogu z należytą powagą.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ptaszkowie została kolejnym nieocenionym ambasadorem zachowań ekologicznych  i walki z “trucicielami” w naszej gminie.

-informuje Urząd Miejski

Kilka tygodni temu Grodzisk Wielkopolski znalazł się w ścisłej czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Zostawił daleko w tyle śląski przemysł, stolicę i inne duże ośrodki. Każda inicjatywa zmierzająca do zmiany tego stanu rzeczy powinna być witana z zadowoleniem.

Społeczność szkoły przygotowała i przeprowadziła wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim protest przeciw smogowi w mieście. Na targowisku miejskim, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie rozdawali przechodniom  efekt próby jakości powietrza uwieczniony na wacikach kosmetycznych oraz zapach dymu zamknięty szczelnie w słoikach. Przygotowali też tematyczny spektakl, który zrobił ogromne wrażenie.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności Szkoły: panu Dyrektorowi, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie happeningu za wspaniały efekt i ogromną pracę. Jeśli przy każdej z takich okazji choć jeden z mieszkańców przekona się, zmieni myślenie i spróbuje zrobić wszystko by poprawić sposób rozpalania w swojej kotłowni – będzie to wielki sukces dla całej gminy.

-napisano na stronie internetowej UM w Grodzisku Wlkp.

Jednak z innej notatki na tej samej stronie dowiadujemy się, że droga do zmiany myślenia na temat smogu może być jeszcze długa i usłana cierniami.

Smog – który spędza sen z powiek wielu mieszkańcom naszej gminy i wielu mobilizuje do podjęcia wszelkich działań, by poprawić jakość powietrza w naszym mieście, dla innych nie stanowi problemu. Problemem stała się natomiast młodzież, która aktywnie włączając się w Grodziski Alert Smogowy, próbuje wyrazić swój sprzeciw wobec gminnych trucicieli.

Napisał UM w komunikacie, który poprzedza film z protestu na targowisku miejskim w Grodzisku Wielkopolskim.

Cytowane wypowiedzi, zasłyszane zostały przez zszokowaną  nimi młodzież. Nie wszyscy zareagowali negatywnie, ale sądząc po cytowanych wypowiedziach, czeka nas jeszcze długa droga do czystego i przejrzystego powietrza w gminie Grodzisk Wielkopolski. 

-pisze autor

Źródło: UM w Grodzisku Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *