world-weather.info/forecast/poland/grodzisk_wielkopolski/7days/
Read more

Proszę o gigantyczne wsparcie. Minister Schreiber w Grodzisku o sukcesach, „onych” i aborcji. - Grodzisk Wielkopolski | PGO24 Press "Enter" to skip to content

Proszę o gigantyczne wsparcie. Minister Schreiber w Grodzisku o sukcesach, „onych” i aborcji.

            Proszę o gigantyczne wsparcie – zwracał się do zebranych minister Łukasz Schreiber w kwestii poparcia dla reelekcji obecnego prezydenta. Spotkanie dotyczyło „obrony Polski plus”, jak deklarowały rozdawane ulotki z deklaracjami wyborczymi Prezydenta Andrzeja Dudy wraz dołączonym listem od prezesa Kaczyńskiego.

            „Mały premier”, jak często nazywana jest funkcja ministra w rządzie, podkreślał dokonania obozu dobrej zmiany, m.in programów socjalnych, uszczelnienie podatku VAT, 13 emerytury, sukcesach polityki zagranicznej. Bez dobrej współpracy rządu premiera Morawieckiego z prezydentem Andrzejem Dudą niemożliwe byłoby wprowadzenie tychże rozwiązań. Przedstawił korzyści nowego programu dla przedsiębiorców tzw. „estońskiego CIT-u” oraz budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Planowane lotnisko w jego przekonaniu nie jest kosztowną gigantomanią rządzących, ale szansą na rozwój.

            Deklarował przywiązanie obozu rządzącego do wartości chrześcijańskich i historii Polski. Ostrzegał, że w przypadku wygrania wyborów przez opozycję Polsce grozi polityczny paraliż i cofnięcie rozwoju kraju. Zarzucał opozycji miałkość programową i manipulowanie opinią publiczną. Słowa ministra spotykały się ze zrozumieniem części zebranych, którzy dopowiadali o np. „politycznych Judaszach” czy „postkomunistach” . Sam minister najczęściej wobec opozycji używał określenia „oni”, a kontrkandydata Andrzeja Dudy określał „Trzaskowski”, bez wymieniania słowa „prezydent”.

            Minister Schreiber został zapytany wprost przez uczestnika spotkania „kiedy wreszcie zostanie wprowadzony całkowity zakaz aborcji”. Minister podkreślił, że aborcja jest złem, ale przedstawił 3 argumenty przeciw ostrzejszym rozwiązaniom prawnym. Wprowadzenie radykalniejszego prawa dziś, będzie skutkować „szybszą liberalizacją prawa aborcyjnego w przyszłości” – przedstawił najważniejszą z tez. Argumenty nie do końca przekonały niektórych zabranych, a minister prosił o rozwijanie społecznego wsparcia dla zakazu w przyszłości.

            Spotkanie odbyło się w siedzibie grodziskiego rzemiosła na ul. Szerokiej i zgromadziło ok. 25 osób.

A2M

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze
1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x