Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości w ZP w Grodzisku Wielkopolskim

Prokuratura umorzyła, wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenia popełnienia czynu, postępowanie w sprawie nieprawidłowości, do których miało dojść w styczniu 2017 r. w Zakładzie Poprawczym w Grodzisku Wielkopolskim.

Prokuratura badała, czy w Zakładzie Poprawczym w Grodzisku Wlkp. doszło do przestępstw na tle seksualnym. Sprawdzała także, czy osoby kierujące placówką dopełniły obowiązków.

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wlkp. prowadziła postępowanie w sprawie:

  • doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego lub dopuszczenia się wobec niej innej czynności seksualnej
  • oraz niedopełnienia obowiązków służbowych przez osoby kierujące Zakładem Poprawczym w Grodzisku Wlkp.

Postępowanie zainicjowane zostało doniesieniem pracowników placówki. W toku czynności sprawdzających przesłuchani zostali zawiadamiający, zabezpieczono monitoring, dokumentację dotyczącą rejestracji osób przebywających na terenie zakładu, pracowników pełniących dyżury oraz dokumentację z wynikami kontroli przeprowadzonej w placówce przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zebrany materiał dowodowy uzasadniał wszczęcie postępowania przygotowawczego w tej sprawie.

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wlkp. postanowieniem z dnia 22 kwietnia 2018r. umorzyła postępowanie w sprawie doprowadzenia w styczniu 2017r. w Zakładzie Poprawczym  małoletniej poniżej 15 lat do  obcowania płciowego lub dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenia popełnienia czynu i w sprawie niedopełnienia w styczniu 2017 r. obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych – pracowników Zakładu Poprawczego poprzez brak nadzoru i dopuszczenie do przebywania na terenie Zakładu osoby poniżej 15 lat, która została doprowadzona do obcowania płciowego  wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenia popełnienia czynu.

– poinformowała Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy poznańskiej prokuratury okręgowej.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *