Prokuratura prowadzi śledztwo

Prokuratura prowadzi śledztwo 1

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim wszczęła w dniu 23 października 2017 r. śledztwo w kierunku ewentualnego popełnienia przestępstw  z art. 231 § 1 k.k., czyli przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz 200 § 1 k.k. (seksualne wykorzystanie małoletniego).

Wg informacji Głosu Wielkopolskiego, które ukazały się 27 października 2017 r. 14-letnia dziewczyna, podczas widzenia w poprawczaku w Grodzisku Wielkopolskim, miała uprawiać seks z jednym z wychowanków. Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/kryminalna-wielkopolska/a/grodzisk-wlkp-w-poprawczaku-wychowanek-uprawial-seks-z-14latka,12620497/

Doniesienia w tej sprawie wpłynęły do Prokuratury w dniu 25.09.2017 i 23.10.2017  r. Pierwsze z doniesień złożone zostało przez byłych pracowników Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wlkp., drugie przez Przewodniczącego NSZZ Pracowników Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych.

Zawieszony dyrektor ZP w Grodzisku Wielkopolskim Konrad Maciejaszek w rozmowie z PGO24 powiedział, że nie poczuwa się do winy.

MSz

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x