Problem smogu – wspólna sprawa. Dymiące kominy na wystawie.

To jak odnosimy się wzajemnie do siebie, jak traktujemy nasze otoczenie, istotnie wpływa na to, czego sobie zazwyczaj życzymy – zdrowe i szczęśliwe życie.

Grodziski Urząd Miejski od ponad roku prowadzi systematyczną kampanię zmierzającą do uświadomienia mieszkańcom problemu smogu w gminie.

W ramach pokazów prawidłowego rozpalania w piecu przedstawiliśmy, jak wiele każdy z nas może zdziałać dla czystego  powietrza, angażując tylko odrobinę więcej czasu i trochę dobrych chęci. Wydrukowaliśmy setki ulotek informacyjnych i instruktażowych.

-informuje UM w Grodzisku Wielkopolskim

Niestety, jeden dymiący komin potrafi zatruć powietrze w obrębie kilku ulic, a kilkanaście kominów zabija czyste powietrze w całym mieście. 
Pamiętajmy, problem smogu to nie problem Urzędu Miejskiego, to nasza wspólna sprawa. Przecież wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Aby na co dzień przypominać mieszkańcom i zachęcać do podjęcia wysiłku, by nie truć i nie dymić, w budynku gminnym  przy ul. Szerokiej zamieściliśmy czasową prezentację dymiących kominów.
Mamy świadomość, że niekiedy  pomimo chęci i dobrego opału, problem stanowi sam piec z wymuszonym obiegiem powietrza. Celem wystawy jest pokazanie, jakie ilości trujących substancji uwalniają się przy rozpalaniu w jednym tylko piecu, co mnożone przez ilość kominów wskazuje skalę problemu.

-czytamy na stronie miejskiej


2020-01-14, źródło: UM Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.