Prezydent Rafał Trzaskowski z wizytą u „braci samorządowców”

Prezydent Rafał Trzaskowski z wizytą u „braci samorządowców” 1

Około 13.00 przed grodziskim ratuszem rozpoczęła się wizyta prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Oficjalnie przyjechał z wizytą do „braci samorządowców” z powiatu grodziskiego. Okazją było 30-lecie pierwszych wolnych wyborów samorządowych w Polsce.

Podczas spotkania z okolicznymi samorządowcami wymieniono się doświadczeniami i omówiono problemy dotyczące lokalnych samorządów.

Poruszony został temat niezrealizowanego zalewu w gminie Kamieniec, co w dobie suszy miałoby duże znaczenia dla nas. Przedstawiciel samorządu rolników przedstawił problem niewypłaconej pomocy finansowej rządu za ubiegłoroczna suszę. Mimo obietnic i medialnej wrzawy, nic się nie dzieje w tej sprawie. Przedstawiono obawy związane z cięciami finansowymi dla oświaty – powiedział Sebastian Skrzypczak, przewodniczący Rady Powiatu, pytany o przebieg rozmów w grodziskim ratuszu.

Przed ratuszem zebrała się spora grupa zwolenników prezydenta stolicy. Choć nie padło ani jedno słowo o wyborach prezydenckich, to większość zebranych życzyło gościowi powodzenia.

Załokciowałem z Trzaskowskim. Powiedziałem, że ma 3 pewne głosy – mówił głośno przez telefon starszy pan na rowerze. Takie głosy przeważały.

Nie zabrakło też niezadowolonych z wizyty. Starszy pan z przejeżdżającego zielonego auta rzucał nieprzychylne słowa wobec gościa i zebranych przed ratuszem.

Oficjalnie kampanii wyborczej nie można prowadzić, gdyż marszałek Sejmu jeszcze nie ogłosiła terminu wyborów na urząd prezydenta.

Wizytę relacjonowała spora grupa dziennikarzy.

Prezydent Rafał Trzaskowski z wizytą u „braci samorządowców” 2
Prezydent Rafał Trzaskowski z wizytą u „braci samorządowców” 3
Prezydent Rafał Trzaskowski z wizytą u „braci samorządowców” 4
Prezydent Rafał Trzaskowski z wizytą u „braci samorządowców” 5
Prezydent Rafał Trzaskowski z wizytą u „braci samorządowców” 6

A2M

Rafał Trzaskowski odwiedził dziś także Nowy Tomyśl:

i Wolsztyn

2020-05-29

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Andrzej Mańkowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x