Praktyki w Radiu Poznań

Praktyki w Radiu Poznań 1

Praktyki radiowe, które odbyły się w dniach 26.06.2017r – 30.06.2017r. w Polskim Radiu Poznań relacjonuje Jakub Probst z klasy IIB ZSP w Grodzisku Wielkopolskim.

Pierwszego dnia zostałem przywitany przez Dyrektora anteny Arkadiusza Kozłowskiego, który po krótkiej rozmowie zabrał mnie na wycieczkę po całym radiu. Zwiedziliśmy każdy dział w budynku rozgłośni, począwszy od realizatora przez dział kultury, sportu, muzyki na newsroomie kończąc. Po drodze zobaczyliśmy także, jak działa MC Radio, za które odpowiedzialne jest Radio Poznań. Co ciekawe mieści się ono w jednym pomieszczeniu.

Po zwiedzaniu radia razem z reporterem Jackiem Butlewskim w pierwszej kolejności udaliśmy się na posterunek Policji w celu omówienia sprawy strzałów do autobusu MPK, a następnie pojechaliśmy do Puszczykowa na Konkurs im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla, którą zdobyła Kinga Lityńska.

Na początku drugiego dnia uczestniczyłem w zebraniu, na którym omawiano poszczególne tematy do zrealizowania. Następnie towarzyszyłem przy realizacji na żywo z balkonu, programu „Mała Czarna Lattem” prowadzonego przez Joannę Divinę. Na koniec dnia „pracy” zostałem przydzielony do redakcji kultury, gdzie zmagałem się z programem do przycinania dźwięku.

Trzeci dzień rozpocząłem wizytą u realizatora, gdzie przyjrzałem się jak wygląda „od kuchni” sterowanie audycją. Po obserwacji zostałem oddelegowany do studia na parterze, gdzie miałem okazje przyglądać się nagrywaniu audycji „Luz bąbel”, a przy okazji dowiedzieć się jak wykonywane jest profesjonalne montowanie dźwięku czy wklejanie dżingli. Następnie byłem obecny przy nagrywaniu audycji, tym razem Pana Kozłowskiego i jego partnera. Pod koniec nagrywania, ku mojemu zaskoczeniu, dostałem szanse uczestnictwa w rozmowie, która została wyemitowana w następnej emisji tego programu. Na koniec wykonaliśmy nagranie mojego głosu podczas… czytania gazety.

W przed ostatnim dniu ponownie miałem okazje przyglądać się pracy realizatora.
W dalszej części dnia spędziłem czas w redakcji sportowej, gdzie dowiedziałem się jak funkcjonuje jej praca od środka i jak wygląda realizacja zadań, które mają do wykonania dziennikarze sportowi.

Ostatniego dnia przyglądałem się nagrywaniu zespołu grającego w studiu, realizacji programu, a także na koniec razem z Panem udokumentowaliśmy mój pobyt w Radiu Poznań robiąc kilka zdjęć. Przy wyjściu otrzymałem od Pana Dyrektora upominek w postaci smyczki, pendrive’a, kubka oraz długopisu w barwach radiowych, a także dwie płyty zespołu De Press, z której jedna została przeznaczona dla Pana Jacka Falkowskiego, bez którego ta przygoda nie miałaby miejsca.
Pobyt w Radiu Poznań był dla mnie niepowtarzalną okazją do zobaczenia jak funkcjonuję rozgłośnia radiowa od środka. Było to piękne przeżycie, którego na pewno nigdy nie zapomnę.

Jakub Probst

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
tyle w temacie
tyle w temacie
3 lat temu

Byłe radio Merkury dzisiaj chwilami przypomina Radio Maryja

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x