Pracownia Gobelinu Artystycznego z Granowa na wystawie w Nowym Tomyślu

Pracownia Gobelinu Artystycznego z Granowa na wystawie w Nowym Tomyślu 1

Pracownia Gobelinu Artystycznego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Granowie prezentuje od 9 kwietnia w Nowotomyskim Ośrodku Kultury wystawę gobelinu pt. „Obrazy nitką malowane” .

Otwarcia wystawy dokonała Dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury – Genowefa Hreczyńska. Wśród gości witanych przez panią dyrektor znaleźli się wójt gminy Granowo Zbigniew Kaczmarek oraz burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, naczelnik nowotomyskiego wydziału promocji Ewelina Szofer- Pajchrowska,radny Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Adam Frąckowiak oraz grupa autorek prac na czele z prowadzącą Pracownię Gobelinu Artystycznego Panią Barbarą Włodarczyk.
Podczas otwarcia pogratulowano wszystkim paniom z pracowni wielu osiągnięć, podziękowano za przyjęcie zaproszenia do Nowego Tomyśla i umożliwienie obejrzenia ich prac.

Po oficjalnym otwarciu wystawy została wyświetlona prezentacja na temat 20-letniego dorobku pracowni gobelinu- przygotowana przez autorki.

[good-old-gallery id=”4007″]

Pracownia Gobelinu Artystycznego przy Bibliotece Publicznej Gminy Granowo rozpoczęła działalność w roku 1992. Inicjatorką powstania pracowni była Pani Barbara Włodarczyk,która zresztą do dzisiaj prowadzi pracownię. Na jej zaproszenie w pewien jesienny wieczór do Biblioteki Publicznej w Granowie przybyło kilkanaście osób zainteresowanych pomysłem zagospodarowania wolnego czasu w przyjemny i twórczy sposób. Z tego grona kilka pań postanowiło spróbować swoich sił w pracy rękodzielniczej, jaką jest tkanie gobelinów.

I tak jest po dziś dzień. Co pewien czas do pracowni dołączają nowe amatorki tkactwa. Grupa spotyka się co czwartek, aby wymienić doświadczenia, uzyskać porady, podyskutować i miło spędzić czas podczas wspólnego tworzenia nowych obrazów nitką malowanych.
Wystawa w Nowotomyskim Ośrodku Kultury składa się z 30 zróżnicowanych tematycznie prac. Warto docenić trzeba pomysłowość, staranność i precyzję włożoną w przygotowanie tak efektownych gobelinów.

Będą one zdobić hall ośrodka do 23 kwietnia. Dyrekcja NOK -u zaprasza wszystkich chętnych do ich obejrzenia.

fot.SZA.KK
0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x