krystyna_kurek_grodzisk

Pracowite tygodnie dla ZTL Cybinka-Grodzisk

odszkodowania_grodzisk

Logo mieszaneRok 2014 dla Zespołu Tańca Ludowego Cybinka – Grodzisk to rok szczególny. Zespół będzie bowiem świętował 15 – lecie swego istnienia. Już od pewnego czasu trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia. Zwłaszcza miesiąc czerwiec jest bardzo trudnym czasem dla wszystkich członków zespołu i kardy prowadzącej. Z jednej strony kończący się rok szkolny, z drugiej podwojone ilości prób przygotowujące zarówno do koncertu jubileuszowego jak i do dwóch prestiżowych festiwali, w których jeszcze w tym miesiącu zespół weźmie udział.

Grupa młodsza, zwana „Lajkoniki”, w dniach 11 – 16 czerwca 2014 wyjeżdża na XXIII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „KRAKOWIAK 2014” do Krakowa. Zespół będzie koncertował wraz z zespołami z USA, Ukrainy, Łotwy i Polski. Grupa ta weźmie też udział w prezentacji konkursowej polskiego tańca narodowego „krakowiaka”. Warto dodać, że koncerty festiwalowe będą się odbywać na Małym i Głównym Rynku w Krakowie oraz w Niepołomicach zaś uroczysta parada zespołów na Wawelu.

Po powrocie grupy Lajkoniki tancerze wszystkich grup będą mieli trzy dniowe zgrupowanie. Zaraz po nim, 24 czerwca najstarsza grupa ZTL Cybinka – Grodzisk wraz z grupą przygotowujących się do występu podczas jubileuszu grupą „Oldboyów”, a więc byłych członków zespołu, wyjeżdżają na najwyższej rangi Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych – The International Dance Festival Op Roakeldais do Holandii, w okolice miasta Groningen. Cybinka-Grodzisk, jako jedyny reprezentant Polski, będzie występowała na festiwalowych scenach obok państw z wielu kontynentów świata, łącznie 16 zespołów z takich krajów jak: Benin, Kolumbia, Meksyk, Mongolia, Ukraina, Peru, Serbia, Sri Lanka, Tajlandia, Turcja, Republika Południowej Afryki oraz gospodarze z Holandii.

Po powrocie z Holandii, który nastąpi 30 czerwca, bez większej chwili wytchnienia ostatnie przygotowania i próby generalne do wielkiego koncertu galowego, wieńczącego obchody 15 – lecia powstania zespołu.

Już dziś serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 5 lipca 2014 r. o godz. 18.00 w Grodziskiej Hali Sportowej.

Duże zdjęcie:

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!

Więcej filmów z PGO24