Pracowite dwa tygodnie na stażu w Beverley (Wielka Brytania)

Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 1

Dziesięcioosobowa grupa z klas drugich i trzecich z grodziskiego „Słowaka” – Oktawia Kaczmarek, Anna Ślebioda, Julia Słupińska, Olga Piechocka, Gabriela Groszczyk, Krystyna Ohde, Tobiasz Waszkowiak, Marta Augustyniak, Virginia Hulalka i Roksana Kluczyńska oraz Aleksandra Szymańska – uczennica klasy trzeciej z gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 2, powróciła przed kilkoma dniami z pierwszej edycji stażu w Beverley, East Yorkshire, w Wielkiej Brytanii.

Wyjazd Beverley 2017 work experience polegał na odbyciu dwutygodniowych praktyk w szkołach podstawowych, przedszkolu, księgarni, sklepie z rowerami, sklepie „Oxfam”, teatrze i agencji organizującej wydarzenia artystyczne.

praca grodzisk wlkp

W czasie pobytu w Beverley uczniowie codziennie asystowali w pracy w miejscu stażu w pełnym wymiarze godzin. Oktawia Kaczmarek pomagała nauczycielom w szkole podstawowej Minster Primary School, Ania Ślebioda – w Woodmansey Primary, Virginia Hulalka – w Molescroft Primary, Julka Słupińska w St. Mary’s Primary, Marta Augustyniak w St. Nicolas Primary, a Ola Szymańska w przedszkolu Friar Nursery.

Uczennice służyły pomocą nauczycielom w organizacji pracy z dziećmi, monitorowały czytanie dzieci, pomagały w lekcjach matematyki i przyrody lub chemii, brały udział w apelach szkolnych i innych wydarzeniach z życia szkoły.

Krysia Ohde pomagała w pracach w księgarni Oxfam. Obsługiwała klientów przy kasie, doradzała w zakupach, uzupełniała sklepowy asortyment, wprowadzała dane do komputera.  Gabrysia Groszczyk pełniła podobne funkcje w ogólnobranżowym sklepie Oxfam. Olga Piechocka pracowała w teatrze East Riding Theatre. Pomagała tam w obsłudze kawiarni teatralnej, przygotowaniu sceny do przedstawień. Obejrzała także sztukę „Wuthering Hights”, z której napisała recenzję.

Roksana pomagała w planowaniu tras koncertowych zespołów grających muzykę folk w agencji „Strada”, a Tobiasz integrował zespół w sklepie „Cars & bikes” .

Każdy z uczniów miał swojego opiekuna, który służył wiedzą i pomocą. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez codzienne posługiwanie się wyłącznie językiem angielskim. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał świadectwo ukończenia stażu.

Wszyscy byliśmy zakwaterowani w Barmston Farm Holiday Park, malowniczej wsi oddalonej kilka kilometrów od przepięknego i pełnego zabytków i starych pubów Beverley. Już w listopadzie 2018 kolejna edycja stażów! Zapraszamy!

Jarosława Juja

Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 2 Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 3 Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 4 Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 5 Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 6 Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 7 Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 8 Pracowite dwa tygodnie na  stażu w Beverley (Wielka Brytania) 9

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x