Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

„PRACA ORGANICZNA 2.0”. Uczniowie z grodziskiego „Słowaka” zajęli trzecie miejsce w w województwie.

W czwartek, 1 marca 2018 r.  odbył się wojewódzki etap pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Praca Organiczna 2.0”. Do zorganizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie konkursu zakwalifikowały się trzy zespoły z grodziskiego liceum pod opieką pani Wioletty Falkowskiej.

W składach, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, dwuosobowych zespołów znaleźli się: Katarzyna Drzymała  IIB, Dawid Marciniak  IIB, Julia Kaczmarek  IA, Adam Boch  IA, Natalia Dalaszyńska  ID, Edward Malczak  IC.

Podstawowym celem konkursu jest przeprowadzenie akcji zwiększającej świadomość młodzieży w zakresie idei pracy organicznej. Przedsięwzięcie uświadamia także konieczność promocji nowoczesnej pracy organicznej w XXI wieku, a także podejmuje próbę zdefiniowania na nowo tej idei – adekwatnie do dzisiejszych czasów i potrzeb społeczności lokalnych. Konkurs  propaguje także  pamięć o Tytusie hr Działyńskim  oraz o darczyńcach Fundacji: Władysławie  hr Zamoyskim, Marii hr Zamoyskiej, ich matce Jadwidze z Działyńskich Zamoyskiej i ich dziele.

Po rozwiązaniu testu wiedzy zawierającego pytania zamknięte, wyłoniono zwycięzców konkursu z województwa wielkopolskiego. Uczniowie zespołu grodziskiego „Słowaka”- Natalia Dalaszyńska  i Edward Malczak – zajęli III miejsce w województwie wielkopolskim.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24