Pożegnanie Aleksandry Krzyżanek

W sobotę, 25 listopada 2017 roku, na grodziskim cmentarzu, pożegnaliśmy człowieka pełnego wewnętrznego ciepła, kochającą swą pracę nauczycielkę, świetnego wychowawcę młodzieży, kompetentnego współpracownika,  serdeczną koleżankę.

Aleksandra Krzyżanek, nauczyciel dyplomowany, germanista i informatyk, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim pracowała od 2000 roku. Liczne nagrody dyrektora szkoły i nagroda starosty powiatu, uznanie uczniów dobitnie świadczą o jej profesjonalizmie i oddaniu pracy.

Trudno dziś skreślić nawet kilka słów w tak smutnej dla nas chwili. Kiedy śmierć zbiera swoje żniwo w czas, nie podoba się to nam, ale wiemy, że każde życie ma swój kres i, choć z ogromnym żalem, godzimy się na jej przyjście. Kiedy jednak śmierć się myli i zabiera nam kogoś, kto dopiero półmetka dobiegał, buntujemy się przeciw jej decyzjom i nie zgadzamy się z jej wyrokiem.

Olu, zatroskani Twoją chorobą liczyliśmy na Twój powrót. Ty, otwarta na każde nowe wyzwanie, temu jednemu nie podołałaś. Odeszłaś cicho nie licząc się z naszym zdaniem. Pochylamy głowy nad pustką, którą po sobie zostawiłaś. Smutno teraz bez Ciebie.     Byłaś mądrym i  dobrym człowiekiem. Dziękujemy za wspólne lata pracy; dziękujemy za zawsze pogodne i życzliwe usposobienie, za Twój uśmiech i optymizm; dziękujemy za wspólne lekcje, konkursy i olimpiady języka niemieckiego, za wspólne rozmowy, wycieczki. Taką Cię zachowamy w naszej  pamięci. „Wieczność umarłych tak długo trwa, jak długo pamięcią się im płaci”

Uczniowie, Nauczyciele, Dyrekcja

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim

 

 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *