Pożegnanie absolwentów 2016 ZSP im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

29 kwietnia 2016 roku odbyło się w Grodziskiej Hali Sportowej pożegnanie absolwentów 2016 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Mottem przewodnim spotkania była myśl: Nasza szkoła, bez względu na nasz wiek i upływ czasu, jest i będzie tym, co nas łączy!

Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego pani Dorota Jaśkowiak, pan Mariusz Zgaińskie – Starosta Powiatu Grodziskiego, Wójt Gminy Granowo pan Zbigniew Kaczmarek, Zast. Burmistrza Miasta i Gminy Grodziska Wielkopolskiego pan Piotr Hojan, zast. Burmistrza Miasta i Gminy Rakoniewice pan Arkadiusz Pawłowski, Burmistrz Miasta i Gminy Wielichowo pani Honorata Kozłowska, Radni Powiatu Grodziskiego, Prezes Powiatowego Zrzeszenia Handlu i Usług, pan Tadeusz Pankowski, przedstawiciele Rady Rodziców i pani Agnieszka Stopa przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp.

Dyrektor szkoły Anna Matysiak serdecznie podziękowała gościom, a przede wszystkim rodzicom za przybycie na tak ważną uroczystość dla absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Przedstawiciele tegorocznych absolwentów Marta Witajewska i Kamil Siwczak podziękowali gorąco w imieniu wszystkich kończących naukę w naszej szkole. Serdeczne słowa skierowali w stronę Dyrekcji ZSP w Grodzisku, nauczycieli oraz wszystkich pracowników.

Szczególnie wzruszające słowa absolwenci skierowali w stronę rodziców, którzy towarzyszyli im i wspierali ich podczas edukacji w szkole średniej. Zespół szkolny zadedykował najbliższym naszych czwartoklasistów piosenkę „Cudownych rodziców mam”.

Byli wśród tegorocznych absolwentów, uczniowie, których sumienna praca zasługiwała na szczególną pochwałę.

Wyróżnienia otrzymali:

Absolwentem Roku został Piotr Mrug, który uzyskał średnią 5,5. Za najlepsze wyniki w nauce Piotr otrzymał również nagrodę Wyższej Szkoły Bankowej. Najlepszych Absolwentów Roku z gminy Grodzisk Wielkopolski w tym roku wyłoniono dwóch. Nagrodzone osoby to ex aequo Weronika Wencel z klasy IV D 4,5 oraz Monika Michalska z klasy IV A obie absolwentki uzyskały średnią ocen 5,45. Najlepszy Absolwent z gminy Rakoniewice to: Marlena Szczepankiewicz z kl.IV D; Najlepszy Absolwent z gminy Wielichowo to: Maciej Cugier z kl. IVB; Najlepszy Absolwent z gminy Granowo to: Szymon Zboralski z kl. IVK; Najlepszy Absolwent z gminy Kamieniec to: Krystian Łuczak z kl. IVA.

Dyrektor Anna Matysiak wraz z radą pedagogiczną postanowiła uhonorować również absolwentów Nagrodami Specjalnymi: za czteroletnią działalność artystyczną na rzecz szkoły Nagrodę Specjalną otrzymała Kryspina Kawala z klasy IVE. Za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach budowlanych wyróżnienie to otrzymali: Marlena Szczepankiewicz, Weronika Wencel, Kamil Siwczak, oraz Dawid Przybyła z klasy IV D. Nagrodę Specjalną za działalność na rzecz szkoły oraz aktywny udział w organizacji szkolnego konkursu „Sekrety Żywienia” otrzymuje Magdalena Ceglarek uczennica klasy IVG.

Innymi typami nagród okazały się statuetki, które wręczane były absolwentom za rywalizację sportową i reprezentowanie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w zawodach sportowych. A byli to: z klasy IV A statuetki otrzymali: Klaudia Kociemba, Klaudia Węgrzyn, Monika Michalska. bZ klasy IVG statuetki otrzymali: Izabela Krawczyk i Agnieszka Roesler. Z klasy IV E statuetki otrzymali: Jakub Kowalski, Maciej Paluch, Marek Wysiadły, Oskar Barański, Krzysztof Kryger. Z klasy IV B statuetki otrzymali: Filip Pracowity, Paweł Maik, Hubert Sobczyk.

Każda z klas IV przed oficjalnym rozdaniem świadectw z wyróżnieniem mogła zobaczyć i przeżyć podróż sentymentalną oglądając wraz z zaproszonymi gośćmi prezentacje multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Uroczystość zakończyła się ostatnim odczytaniem przez wychowawcę listy obecności, wręczeniem świadectw i przy piosence zespołu Queen – We are the champions tradycyjnym zdjęciem z głów biretów i wyrzuceniem ich w górę.

A.Czetowicz, N. Tratwal- Ulgis

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24