Press "Enter" to skip to content

„Powstańcza” zbiórka krwi w Grodzisku Wielkopolskim

„Powstańcza” zbiórka krwi odbędzie się w dniu 27 grudnia 2020 r., tj. w dniu obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Krwiobus stanie na Starym Rynku w Grodzisku Wielkopolskim.  Patronat honorowy nad zbiórką, kolejny raz obejmie Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan.

Apelujemy o przestrzeganie zasad związanych z Pandemią Koronawirusa tj.:

– zachowanie odpowiedniej odległości,

– obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa (np. przez maseczkę, czy chustę),

– stosowanie się do zaleceń pracowników RCKiK.

Jednocześnie informujemy, że cała obsługa pracowników pobierających krew zachowuje wszelkie środki ostrożności tj.: wywiad wstępny, rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji itp.

Krew mogą oddawać osoby zdrowe pomiędzy 18, a 65 rokiem życia i ważące powyżej 50 kg. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem pesel, aby mógł się zarejestrować.

W ankiecie, którą wpienienia potencjalny krwiodawca są zawarte podstawowe pytania, które pozwalają mu zorientować się o swoim stanie zdrowia, a lekarzowi w sposób kompetentny odpowiedzieć, czy ten dawca może oddać krew.

Warto też pamiętać, że nasza krew naprawdę jest potrzebna, bo do tej pory nie udało się wyprodukować jej sztucznego odpowiednika. Krwią może podzielić się tylko człowiek z drugim człowiekiem. Oddaj krew i uratuj komuś życie!

Informacja prasowa

Komentarze są wyłączone